Bu karışımla yüzünüzü yıkayın, kırışıklıkların ve lekelerin kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Her kadının özlemi, cildini uzun süre genç ve canlı tutmaktır. Ancak, bu istek sadece ifade etmekle kalmaz, uygulaması da bir o kadar zor olabilir. Sürekli maruz kaldığımız kimyasallar ve çevre kirliliği, cildimizin sağlığını ve parlaklığını büyük ölçüde etkileyebilir. İşte cildinizi diri tutacak mucizevi karışım

Bu karışımla yüzünüzü  yıkayın, kırışıklıkların ve lekelerin kısa sürede  kaybolduğunu göreceksiniz.

Sağlıksız bir yaşam tarzı , yüzde kırışıklıkların, lekelerin, sivilcelerin ve tıkanmış gözeneklerin ana nedenidir.

Genel olarak, kadınlar yukarıda bahsedilen cilt problemlerinden herhangi birini gidermek için çok pahalı tedavilere veya satın alınan ürünlere başvururlar.

Bu ürünlerle ilgili sorun, genellikle cildinize zarar verebilecek ve daha da fazla soruna neden olabilecek çeşitli kimyasallar içermeleridir.

Yüz derisi oldukça hassastır, bu nedenle pH değerini değiştirmeyen ve kalitesini de etkilemeyen yumuşak ürünlerle tedavi edilmesi gerekir. Akne, kırışıklık, sivilce ve diğer cilt problemlerini hızlı, etkili ve herhangi bir yan etki olmadan tedavi edebilen harika bir doğal yöntemimiz var.

 

Hindistancevizi yağı ve kabartma tozu
Hepimiz hindistancevizi yağı ve kabartma tozunun faydalarını biliyoruz. Bu karışım, yüzünüzü derinlemesine temizleyecek ve herhangi bir lekenin ortaya çıkmasını önleyecektir.

Güçlü anti-inflamatuar ve antiseptik özelliklere sahiptir ve günlük losyon olarak kullanılmalıdır. Öncelikle bu iki bileşenin faydalarına bakalım.

Kabartma tozu
Kabartma tozu, akneyle savaşabilen ve cildinizin kalitesini iyileştirebilen kristalimsi bir toz bileşiktir. Karışım dişleri beyazlatmak ve deodorant olarak kullanılır, aynı zamanda güçlü bir akne tedavisi için idealdir.

Sodyum bikarbonat, amfoterik özelliklerinden dolayı cildinizin pH değerini dengeleyebilir.

Hindistancevizi yağı


Hindistancevizi yağı cildiniz için en iyi besleyicilerden biridir. Bu yenilebilir yağ, yüz cildinizi nemlendirir, gözenekleri açar ve cildinizin ürettiği yağ miktarını düzenler.

 

Hindistancevizi yağı ve kabartma tozu karışımı nasıl hazırlanır?
Malzemeler:

1 yemek kaşığı karbonat
2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
Hazırlanışı:

Malzemeleri küçük bir kapta karıştırın, ardından macunu cilde uygulayın ve parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın.
Karışımı cildinizde 5 – 10 dakika bekletin, ardından bol ılık su ile durulayın.
Hindistan cevizi yağı cildinizi derinlemesine nemlendireceği için sonrasında nemlendirici sürmenize gerek kalmaz.
Her iki bileşenin de bulunması kolaydır ve en iyi yanı, doğal olmalarıdır, bu da cildinize zarar vermeyecekleri anlamına gelir.
Deneyin ve sonuçlara şaşıracaksınız.

Etiketler: cilt, sağlık