Yabani dizisi Eşref Ali'yi kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Eşref kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Eşref Ali Instagram adresi ve rol aldığı diziler

Yabani dizisinde Eşref Ali karakterini canlandıran Osman Alkaş, Kıbrıs doğumlu bir tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Ankara Devlet Konservatuarı mezunu olan Alkaş, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun kurucularındandır. Birçok film ve dizide rol alan Alkaş, son olarak Alef ve Vuslat dizilerinde izleyiciyle buluşmuştur.

Yabani dizisi Eşref Ali'yi kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Eşref kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Eşref Ali Instagram adresi ve rol aldığı diziler

Yabani, Köklü bir aileden kaçırılıp sokaklara düşen bir çocuğun, yıllar sonra evine dönmesi ile kendini yeniden var etme mücadelesini anlatıyor..  Dizinin oyuncularından biri olan Eşref Ali karakterini ise Osman Alkaş oynuyor. Yabani dizisinin Eşref Ali'si Osman Alkaş kimdir, kaç yaşında? Yabani dizisinde Eşref Ali'i kim oynuyor? Eşref Ali'nin mesleği ne, boyu ve kilosu kaç?

Osman Alkaş nerede doğdu?

Osman Alkaş, 3 Kasım 1955 tarihinde Kıbrıs’ın Lefkoşa şehrinde doğdu.

Osman Alkaş hangi okuldan mezun oldu?

Osman Alkaş, 1976 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Oyunculuk Anabilim Dalı’ndan mezun oldu.

Osman Alkaş hangi tiyatroyu kurdu?

Osman Alkaş, 1980 yılında Yaşar Ersoy, Işın Cem ve Erol Refikoğlu ile birlikte Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu kurdu.

Yabani dizisi Eşref Ali'yi kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Eşref kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Eşref Ali Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 1

Osman Alkaş hangi filmlerde ve dizilerde oynadı?

Osman Alkaş, birçok film ve dizide rol aldı. Bunlardan bazıları şunlardır: Gölgeler ve Suretler, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Uzun Hikaye, Hükümet Kadın 2, Sarmaşık, Alef, Vuslat.

Osman Alkaş hangi ödülleri aldı?

Osman Alkaş, 2009 yılında Satirigo Tiyatrosu’ndan "Başarı ve Barış Ödülü"nü aldı.

Yabani dizisi Eşref Ali'yi kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Eşref kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Eşref Ali Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 2

Osman Alkaş Kimdir?

Osman Alkaş, 3 Kasım 1955 tarihinde Kıbrıs, Lefkoşa’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Lefkoşa’da gördü. 1973-1974 ders yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Ana bilim Dalı’na girdi. 1976 yılında mezun oldu. Cüneyt Gökçer, Can Gürzap, Yücel Erten gibi ustalardan fonetik diksiyon eğitimi aldı.

Osman Alkaş’ın Tiyatro Kariyeri

1976 yılının haziran ayında Kıbrıs’a dönen Osman Alkaş, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak işe başladı. Bu dönemde iki buçuk yıllığına askerliğe gitti; ama askerliği boyunca zaman zaman oyuncu açığını kapatmak için oyunlarda rol aldı. 1980 yılında Lefkoşa Kültür-Sanat Festivali’nde Güzel Sanatlar Derneğinin bir oyununda rol alınca tiyatrodan atıldı.

3 Kasım 1980 tarihinde Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Meclisi’nin onayıyla Yaşar Ersoy, Işın Cem ve Erol Refikoğlu’yla birlikte Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu kurdu. Osman Alkaş, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun kurucularındandır ve hâlen bu tiyatroda aktif görev almaktadır1. Bunların yanı sıra “Saraydan Kız Kaçırma” operasında da oynamıştır. Oyunculuk yaşamının yanı sıra Lefkoşa Türk Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörlüğü görevinde de bulunmaktadır. 2009 yılında Satirigo Tiyatrosu’ndan "Başarı ve Barış Ödülü"nü almıştır.

 

Osman Alkaş’ın Sinema ve Televizyon Kariyeri

Osman Alkaş, sinema ve televizyon dünyasında da birçok projede yer almıştır. Kariyerinin ilk dönemlerinde radyo reklamları yapmıştır. Televizyon için bir süre reklam filmleri yapan Osman Alkaş, daha sonra 1994 yılında Torba programının yapımında Tolgay Tarıman ile birlikte yer aldı. Program Kıbrıs Türk halkı arasında çok popülerleşince Tolgay Tarıman ile birlikte Tempo TV adlı bir televizyon kanalı kurdu. Program 2003-2005 yılları arasında sona erdi.

Osman Alkaş, 2001 yılında Kıbrıs’ta çekilen, Rum, Türk ve diğer uluslardan gelen oyuncuların oynadığı sekiz bölümlük Gimme 6 dizisinde hem Mustafa karakterini canlandırdı, hem de senaristlik yaptı1. 2010 yılında çekilen ve 2011 yılında sinemalarda gösterilen yönetmenliğini Kıbrıslı Derviş Zaim’in yaptığı Gölgeler ve Suretler filminde rol aldı. Filmde Osman Alkaş, “Veli” karakterini canlandırırkeni diğer rollerde Hazar Ergüçlü, Buğra Gülsoy, Settar Tanrıöğen ve Derviş Zaim gibi oyuncular oynadı1. Aynı yıl Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Ekrem Tatlıoğlu karakterini canlandırdı.

Yabani dizisi Eşref Ali'yi kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Eşref kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Eşref Ali Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 3

Osman Alkaş, sonraki yıllarda Uzun Hikaye, Hükümet Kadın 2, Sarmaşık, Ölümlü Dünya, Çocuklar Sana Emanet, Acı Tatlı Ekşi, Hababam Sınıfı Yeniden, Cinayet Süsü ve Baba Parası gibi filmlerde ve Gülizar, Hayat Şarkısı, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Vuslat ve İyi Günde Kötü Günde gibi dizilerde rol aldı2. 2020 yılında Alef dizisinde Osman karakterini canlandırırken Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan ile başrolü paylaştı2. 2021 yılında Anadolu Leoparı filminde Mr. Mayor karakterini oynadı2. 2022 yılında Seni Kalbime Sakladım dizisinde Yusuf Abdullah karakterine hayat verdi2. 2023 yılında ise Yabani dizisinde Eşref Ali rolünü üstlendi2.

Osman Alkaş’ın Kişisel Yaşamı

Osman Alkaş, KKTC’de ikamet etmektedir. Evli olan Alkaş’ın iki çocuğu vardır1. Akrep burcu olan Alkaş’ın boyu 1.78 metredir.

 

Etiketler: yabani, fox tv, osman alkaş