Tehdit Edildiğini Söyleyen Ayşe Ateş Mesajları İfşa Etti: Size Boyun Eğmeyeceğim

Paylaştığı "Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık" mesajıyla Bakanlar Ali Yerlikaya ve Yılmaz Tunç'a seslenen Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş bu kez de tehdit mesajlarını ifşa etti.

Tehdit Edildiğini Söyleyen Ayşe Ateş Mesajları İfşa Etti: Size Boyun Eğmeyeceğim

Ankara’da 30 Aralık 2022'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ölüm tehditleri almaya devam ettiğini söyledi. 

Kimi Nereye Gömeceğini Bu Ülkenin Şerefli Savcılarına Anlatırsın

Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılması için siyasi partilerin genel başkanlarını bir bir ziyaret eden Ayşe Ateş kendisini sosyal medya üzerinden tehdit eden ve sonrasında paylaşımlarını silen Avukat Burak Bekiroğlu’na "Paylaşım silerek yargıdan kurtulmak yok. Bu saatten sonra kimi nereye gömeceğini bu ülkenin şerefli savcılarına anlatırsın." dedi.

Neden Bu Paylaşımlar İhbar Kabul Edilip İfadeye Çağrılmıyor?

Burak Bekiroğlu tarafından hedef gösterildiğini belirten Ateş, "Burak Bekiroğlu isimli şahıs kamuoyuna, Ankara’nın göbeğinde güpegündüz işlenen bu menfur cinayetin emrini kimlerin verdiğini isim isim sayıyor. Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor. Neden bu paylaşımları ihbar kabul edilip ifadeye çağrılmıyor, neden elindeki bilgi ve belgeler istenmiyor, tanık statüsünde dinlenmiyor? Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık!" ifadelerini kullanmıştı.

Bunlar Ne Güvenlik Güçlerinden Ne de Adaletten Korkuyor

Ayşe Ateş, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya, "Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin. Eğer elinde benimle, Sinan’la, bu suikastla alakalı ortaya attığı iddialara ilişkin en ufak bir kanıt varsa ortaya koysun. Yoksa da hukuken gereği neyse o yapılsın." diye de seslenmişti.

Paylaşım Silerek Yargıdan Kurtulmak Yok

Av. Burak Bekiroğlu’nun sosyal medyadan yaptığı paylaşımları silmesi üzerine Ayşe Ateş, Bekiroğlu’nun paylaşımlarını alıntılayarak "Bu paylaşımların hesabını yargı önünde vereceksin. Paylaşım silerek yargıdan kurtulmak yok." dedi.

Ayşe Ateş, X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

Bugüne kadar bu memleketin adalet arayan kadınlarını hor gördüğünüz, aşağıladığınız, tehdit ettiğiniz, sindirdiğiniz yeter! Size boyun eğmeyeceğim! Burak Bekiroğlu @burakbekiroglu olaydan yeni haberdar olan vatandaşlarımıza karşı “Ben ne dedim ki Ayşe Ateş benimle ilgili paylaşım yaptı?” fotoğrafı vermek için sildiğin bu paylaşımların hesabını yargı önünde vereceksin. Paylaşım silerek yargıdan kurtulmak yok. Bu saatten sonra kimi nereye gömeceğini bu ülkenin şerefli savcılarına anlatırsın.

Çok Okunanlar