Kulüp Dizisi Fikret Kayalı Kimdir? Kulüp Dizisi Fikret'i Gerçekte Kim Oynuyor? Babası Kim?

Netflix’in Türk yapımı dram dizisi Kulüp, 1950’li yıllarda İstanbul’da yaşayan bir Yahudi ailenin hikâyesini anlatır. Dizinin oyuncu kadrosunda Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Asude Kalebek, Salih Bademci, Fırat Tanış ve Metin Akdülger gibi isimler yer almaktadır. Dizide Fikret ise merak uyandırdı. Kulüp dizisinin ikinci sezonunda yer alan Fikret Kayalı, 1960’lı yıllarda İstanbul’da yaşayan zengin ve güçlü bir iş adamıdır. Kulüp'te Fikret Kayalı karakterine hayat veren oyuncu Halil Babür'dür.

Kulüp Dizisi Fikret Kayalı Kimdir? Kulüp Dizisi Fikret'i Gerçekte Kim Oynuyor? Babası Kim?

Netflix’in sevilen dizisi Kulüp’ün ikinci sezonunda yeni bir karakter dikkat çekiyor: Fikret Kayalı. Peki Fikret Kayalı kimdir, gerçekte kim oynuyor, adı nedir, babası kimdir? İşte Kulüp dizisi Fikret Kayalı hakkında merak edilenler…

Fikret Kayalı Kimdir?

Kulüp dizisinin ikinci sezonunda yer alan Fikret Kayalı, 1960’lı yıllarda İstanbul’da yaşayan zengin ve güçlü bir iş adamıdır. Fikret Kayalı, babasının ölümünden sonra aile şirketini devralmış ve başarıyla yönetmektedir. Fikret Kayalı, aynı zamanda Kulüp’ün en önemli müşterilerinden biridir. Fikret Kayalı, Kulüp’te tanıştığı ve aşık olduğu Leyla ile evlenmek istemektedir. Ancak Leyla’nın geçmişi ve Kulüp’teki sırları, Fikret Kayalı’nın hayatını alt üst edecektir.

Kulüp Dizisi Fikret Kayalı Kimdir? Kulüp Dizisi Fikret'i Gerçekte Kim Oynuyor? Babası Kim? - Resim : 1

Fikret Kayalı’yı Oynayan Oyuncu Kimdir?

Kulüp dizisinde Fikret Kayalı karakterine hayat veren oyuncu Halil Babür’dür. Halil Babür, 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Halil Babür, tiyatro, sinema ve televizyon projelerinde yer almıştır. Halil Babür’ün rol aldığı bazı projeler şunlardır: Aşk-ı Memnu, Muhteşem Yüzyıl, Karadayı, Ufak Tefek Cinayetler, Çukur, Şahsiyet ve Son Yaz.

Fikret Kayalı’nın Babası Kimdir?

Kulüp dizisinde Fikret Kayalı’nın babası Rıza Derviş’tir. Rıza Derviş, 1900’lerin başında İstanbul’da doğmuş ve genç yaşta ticarete atılmıştır. Rıza Derviş, tekstil sektöründe büyük bir servet kazanmış ve aynı zamanda siyasetle de ilgilenmiştir. Rıza Derviş, 1950’li yıllarda İstanbul’un en gözde semtlerinden birinde deniz kenarında görkemli bir villa yaptırmıştır. Bu villa, Kulüp dizisinde Fikret Kayalı’nın evi olarak kullanılmaktadır. Rıza Derviş, 1960 darbesinden sonra tutuklanmış ve hapishanede hayatını kaybetmiştir.

Kulüp Dizisi Fikret Kayalı Kimdir? Kulüp Dizisi Fikret'i Gerçekte Kim Oynuyor? Babası Kim? - Resim : 2

Kulüp Dizisi Nedir?

Kulüp dizisi, Netflix’in Türkiye’de yayınlanan ilk orijinal dizilerinden biridir. Dizi, 1960’lı yıllarda İstanbul’da geçen bir dram ve gerilim hikayesini anlatmaktadır. Dizinin başrollerinde Barış Arduç, Gökçe Bahadır, Salih Bademci ve Fırat Tanış gibi isimler yer almaktadır. Dizi, Kulüp adlı gizli bir mekanda yaşanan olayları ve bu mekanın sahibi olan Ali Rıza ile çalışanların hayatlarını konu almaktadır. Dizi, 2021 yılında ilk sezonu yayınlanmış ve büyük ilgi görmüştür. Dizinin ikinci sezonu ise 2023 yılında yayınlanmaya başlamıştır.

Kulüp Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kulüp dizisinin çekimleri, İstanbul’un farklı semtlerinde gerçekleştirilmektedir. Dizide kullanılan Kulüp adlı mekan, Beyoğlu’nda bulunan tarihi bir binadır. Dizide yer alan diğer mekanlar ise şunlardır: Fikret Kayalı’nın evi olarak kullanılan Rıza Derviş villası, Beykoz’da deniz kenarında bulunmaktadır. Leyla’nın evi olarak kullanılan apartman, Kadıköy’de yer almaktadır. Ali Rıza’nın evi olarak kullanılan yalı, Kanlıca’da bulunmaktadır. Dizinin diğer sahneleri ise İstanbul’un çeşitli bölgelerinde çekilmektedir

Kulüp dizisi, Netflix’in Türk yapımı bir dram dizisidir. Dizi, 1950’li yıllarda İstanbul’da yaşayan bir Yahudi ailenin hikâyesini anlatır. Dizinin oyuncu kadrosunda Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Asude Kalebek, Salih Bademci, Fırat Tanış ve Metin Akdülger gibi isimler yer almaktadır.

Kulüp Dizisi Fikret Kayalı Kimdir? Kulüp Dizisi Fikret'i Gerçekte Kim Oynuyor? Babası Kim? - Resim : 3

Dizinin konusu şöyledir:

Matilda (Gökçe Bahadır), hapisten çıkana kadar annesinin varlığını bilmeden yetimhanede büyüyen kızı Raşel (Asude Kalebek) ile ilişki kurmaya çalışır. Matilda’nın hapiste olduğu yıllarda yetimhanede büyüyen Raşel’e ailesiyle ilgili başka bir hikâye anlatılmıştır. Anne-kız karşı karşıya geldiklerinde ilişki kurmakta güçlük çekerler. Matilda, babasını merak etmeye başlar.

Dizinin her bölümünün başında, anlatı zamanından on yedi yıl öncesine ait kesitlerle Matilda’nın hikâyesi anlatılır.

Raşel, gerçekleri annesinden öğrenmeye başladığında aralarında bir dayanışma başlar. Raşel’in başı, dönemin büyük bir gece kulübünün yöneticisi Çelebi (Fırat Tanış) ile derde girince, Çelebi’nin şikayetini geri çekmesi karşılığında Matilda kulüpte çamaşırcılığa başlar ve mekanın sahibi Orhan Şahin’le (Metin Akdülger), yeni assolisti Selim Songür (Salih Bademci) ile yolları kesişir.

Matilda, Raşel’in, Pera’nın belalısı Fıstık İsmet (Barış Arduç) ile Yahudi olduğunu gizleyerek sürdürdüğü ilişkiden tedirgin olur.

Kulüp Dizisi Fikret Kayalı Kimdir? Kulüp Dizisi Fikret'i Gerçekte Kim Oynuyor? Babası Kim? - Resim : 4

Dizinin oyuncu kadrosunda ise şu isimler bulunmaktadır:

  • Gökçe Bahadır: Matilda
  • Barış Arduç: Fıstık İsmet
  • Asude Kalebek: Raşel
  • Salih Bademci: Selim Songür
  • Fırat Tanış: Çelebi
  • Metin Akdülger: Orhan Şahin