FORTE hisse yorumu: İsmail Güner'in FORTE hisse fiyatı beklentisi

Borsada FORTE işlem kodu ile işlem gören FORTE hisse yatırımcıların yakın takibinde yer alıyor. İsmail Güner Forte hisse yorumu ile bir değerlendirmede bulundu. FORTE hisse fiyatı hakkında beklentileri paylaşan İsmail Güner, tahminlerini açıkladı. İşte Forte hisse yorumu detayları...

FORTE hisse yorumu: İsmail Güner'in FORTE hisse fiyatı beklentisi

FORTE hisse senedi olan yatırımcılar FORTE fiyatı yanı sıra hisse yorumlarını yakından takip ediyor. İşte FORTE hisse yorumu ve FORTE hisse fiyatı tarafında beklentilerde son durum…

FORTE hisse yorumu

İsmail Güner, FORTE hisse yorumu - 15 Nisan 2024
İsmail Güner, FORTE hisse yorumu - 15 Nisan 2024

Hisse yorumu ile öne çıkan İnfo Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdürü İsmail Güner şirketin Youtube kanalında FORTE hisse yorumu ile yatırımcıları yatırım tavsiye olmadan bilgilendirdi. 

FORTE hisse fiyatı - 19 Nisan 2024

Forte hisse fiyatı
Forte logosu

İsmail Güner, FORTE hisse fiyatı hakkında da beklentilerini, tahminlerini takipçileriyle paylaştı.

FORTE hisse fiyatı 19 Nisan 2024 saat 16.50 itibariyle 71,15 TL'den işlem görüyor. FORTE hisse önceki kapanışı 70,20 liradan gerçekleşti.

İsmail Güner’in 15 Nisan 2024 FORTE hisse yorumu şöyle;

“Çeyreklik bazda FORTE hisse senedinin performanslarına baktığımızda açıkçası geçen yılki performansı henüz yakalamış değil. Belki karlılık tarafında karlılık devam ediyor ama biliyorsunuz bu sektörde maalesef  hisse senetlerinde çok aşırı bir değerleme oluştu o yüzden ben Forte tarafında şu anki piyasa değeri değeri 10 seviyelerinde 10'un üzerinde neredeyse 40'a yakın bir FK var.

Şirketten yani çok açıkçası umutlu değilim yani biraz daha bu hisse senedinin burada yatay hareketlere devam ederek bu çarpanları biraz daha yumuşatmaya ihtiyacı var ama şirketin mesela bilanço performansı açısından böyle mükemmel değil ama orta seviyelerde. Belki bu değerleme oranlarını çok hak etmiyor onu söyleyeyim o yüzden de zaten hisse senedi endeks performansının çok altında kalmış durumda

Şu an için kısmi bir toparlanma sinyali görüyorum. Kısa vadede teknik olarak böyle bir sinyal var ama bunun devamının gelip gelmeyeceği konusunda açıkçası çok emin değilim. 

Burada bizim dikkat edeceğimiz tek bir şey var geçen yıl 8 aydan gelen bir alçalan trend biliyorsunuz bu geçen yılki halka arzında 13'ler yaklaşık olarak 120’lere kadar yani neredeyse bire 10 prim yapmışlar. Biliyorsunuz yani hep bunu konuşuyoruz bire 10 prim yapan bir şirketten açıkçası en az birkaç yıl artık fazla istifade edemeyiz gibi geliyor. Bunun çok örneği var. SASA gibi HEKTAŞ gibi yani bire 10 yani enerjilerde de çok var. Bu benzer tablo bire 10 prim yapan bir hissenin bunu sindirmesi maalesef minimum 1,5-2 yılı alıyor. O yüzden buradaki yataylık devam edecektir ancak bu gidişatı bilanço düzeltebilir. Artı emin olmamız için de 92’nin aşılması gerekiyor ya da en kötü ihtimalde şimdi oraya da çok uzak olmamızdan dolayı belki bir tepki yükselişi oluşabilir kısa vadede ama hacim zayıf yani bu kadar hacim zayıf olduğu bir şirkette de öngörüde bulunmak zor. Zaten çarpanlar çok yüksek bence biraz dikkatli olmakta fayda var.”

FORTE Hakkında

2023 yılında FORTE işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet göstermek üzere 2006 yılında kurulmuştur. FORTE, kamu kurumlarında ve savunma sanayii endüstrisinde çalışmasına devam eden %100 bir Türk firmasıdır. Forte, bilgi sistem altyapısı, sistem entegrasyonu, yazılım geliştirme, danışmanlık ve teknik hizmetler konularında uçtan uca teknoloji çözümleri sunar.


Çekince! Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, istatistiki şekil ve bilgiler hazırlandığı tarih itibari ile mevcut piyasa koşulları ve güvenirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir ve İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, yorum ve bilgilerin kullanılmasından doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.