Erdoğan'ın CHP Genel Merkezi'ni Ziyaret Edeceği Tarih Belli Oldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Merkezi’ne iadei ziyaret yapacağı tarih belli oldu.

Erdoğan'ın CHP Genel Merkezi'ni Ziyaret Edeceği Tarih Belli Oldu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel 2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la basına kapalı bir görüşme gerçekleştirmişti. Erdoğan’ın CHP’ye iade-i ziyaret yapacağı tarih belli oldu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Erdoğan-Özel görüşmesinin 11 Haziran saat 16.00’da CHP Genel Merkezi’nde olacağını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ile CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Aynı Heyetlerle Görüşmeyi Gerçekleştireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye yapacağı iadeiziyarete ilişkin soru üzerine Özel, "Geçtiğimiz hafta görüşmüştük, özel kalem müdürlerimiz bugün son bir görüşme gerçekleştirip günü netleştireceklerdi. O yüzden dün, bugün açıklayabileceğimizi söylemiştik. Gelecek hafta, 11 Haziran günü saat 16.00'da Sayın Cumhurbaşkanı'nı genel merkezimizde ağırlayacağız. Gün ve saat bu şekilde netleşmiş oldu, kendilerini bekliyoruz" dedi. Görüşmede kimlerin bulunacağına ilişkin soruya karşılık Özgür Özel, "Onu da karşılıklı görüştük. Aynı heyetlerle ikinci görüşmeyi de gerçekleştireceğiz." yanıtını verdi.

Oturma Düzeni Nasıl Olacak?

"Ziyaretle ilgili oturma düzeni müzakere edildi mi?" sorusu üzerine de Özel, "Öyle bir şeye gerek yok. Zaten onu daha önce de konuşmuştuk. İki siyasi partinin genel başkanları nasıl oturması gerekiyorsa o şekilde Sayın Cumhurbaşkanı'nı ağırlayacağız. Bunun dışında herhangi bir şeyi müzakere etmeye gerek yok." şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın CHP Genel Merkezi'ni Ziyaret Edeceği Tarih Belli Oldu - Resim : 1

Erdoğan ve Özel ilk görüşmelerini 2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirmişti. Kabulde, CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Namık Tan ile Elitaş da yer almıştı.