Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhabire ''Siz Bizi İyi Takip Etmiyorsunuz'' Çıkışı! Miçotakis Sorusu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Muhabirin sorduğu Miçotakis sorusu sinirlendirdi. Yunanistan ile ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan neler söyledi? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhabire ''Siz Bizi İyi Takip Etmiyorsunuz'' Çıkışı! Miçotakis Sorusu...

NATO zirvesinin yapılacağı Madrid'e gitmeden önce açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündem oldu. Hem sorular hem de cevaplar yakından takip edilirken muhabirin kendisine yöneltmiş olduğu Miçotakis sorusuna net yanıt geldi. 

Yaptığı açıklamalar doğrultusunda muhabirin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "NATO zirvesinde Miçotakis'le görüşecek misiniz?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan sert çıkıştı. Cumhurbaşkanı, "Mümkün değil, bitti o iş. Bundan sonra kendilerine çeki düzen verecekler, ondan sonra bakarız." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan Çıkışı!

NATO zirvesi için İspanya'ya gitmeden önce açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan pek çok gazeteci ve muhabirle Ankara Esenboğa Havalimanı'nda konuştu.Gündem hakkında derinlemesine açıklamalarda bulunan ve konuları ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan neler söyledi?

 Ankara Esenboğa Havalimanı'nda muhabirlerle konuşan ve soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "NATO zirvesinde Miçotakis'le görüşecek misiniz?" sorusuna sert tepki verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yunanistan Başbakanı ile görüştüğümde dedik ki aramıza 3. kişileri sokmayalım ama ne oldu yine ABD parlamentosundaki konuşmasında neler dediğini gördük. Bize karşı 15 Temmuz darbe girişimi yapan FETÖ'nün en önemli sığınağı neresi oldu? Yunanistan oldu. İkili bir görüşmeyi benim Miçotakis ile yapmam mümkün değil. Bizim Yunanistan ile olması gereken ne vardı? Yüksek düzeyli stratejik toplantımız vardı ama ben kaldırdım, bitti o iş. Şimdi bunu bitiren lider kalkıp da orada Miçotakis'in görüşme talebine evet der mi? Bundan sonra kendilerine çeki düzen verecekler, ondan sonra bakarız." yanıtını verdi.

Cüneyt Arkın İçin Başsağlığı Diledi!

Açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "İsveç ve Finlandiya konusunda haklı tutumumuzu zirve vesilesiyle bir kez daha anlatacağım. Bugün Madrid'e gidince İsveç ve Finlandiya ile 4'lü zirve gerçekleştireceğiz. İsveç ve Finlandiya NATO'ya üye olacaklarsa Türkiye'nin güvenlik endişelerini gidermek zorundalar. Rusya'daki savaşın bitmesi için iki taraf ile görüşmelere devam ediyoruz. NATO'nun sınırları da olan Güney hududumuzun ötesinde terörizmin ve göç hareketlerinin engellenmesi konusunda çalışan bir ülkeyiz.'' dedi. 

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Cüneyt Arkın'ın vefatı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Bu sabah beyaz perdemizin güçlü isimlerinden Cüneyt Arkın'ı kaybettik, ailesine ve yakınlarına şahsım, ailem ve milletim adına baş sağlığı diliyorum.'' dedi.