Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon ortamında ne verirsek kaybolup gidiyor, biraz daha sabır

Aksaray'da partisinin mitinginde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yüksek enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon ortamında ne verirsek kaybolup gidiyor, biraz daha sabır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında partisinin Aksaray mitinginde konuştu.

Hayat pahalılığıyla boğuşuyoruz

Enflasyon mesajları veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde de can yakan enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığıyla boğuşuyoruz.” dedi.

Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor

“Yüksek enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor.” diyen Erdoğan, “Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor.” diye konuştu. 

Hep birlikte biraz daha sabredeceğiz

“Hep birlikte biraz daha sabredeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aksaray mitindeki söz konusu enflasyon mesajları şöyle:

“Bölgemizde yaşanan krizlerin, savaşların, gerilimlerin ülkemize olumsuz etkilerini hep göğüslüyoruz. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de can yakan enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığıyla boğuşuyoruz. Çalışanlarımızın ve emeklilerimizin alım güçlerindeki düşüşü telafi etmek için sürekli yeni adımlar atıyoruz. Tüm emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yaptık. Yılbaşında emeklilerimizin ve çalışanlarımızın maaşlarını yüzde 50 oranında artırdık. Emeklilerimizin ikramiyelerinde de aynı şekilde yüzde 50 artışa gittik. Son olarak banka promosyon ödemelerini 8 bin ile 12 bin lira arasında yükselttik. İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonun düşmeye başlamasıyla elimiz biraz daha rahatlayacak. Çünkü yüksek enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor, Allah'ın izniyle bunu başaracak programa kararlılığa sahibiz. Hep birlikte biraz daha sabredeceğiz.”