Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı için kritik bekleyiş sürüyor. Tam 48 saat uyutulacak.

Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı'nın tedavileri hala yoğun bakım ünitesinde sürdürülüyor. Ali Sabancı'nın durumu tekrar kötüleşti ve yeniden bir ameliyat geçirdi. Peki son durumları ne? Sabancı ailesi hakkında yeni gelişmeler haberimizin devamında...

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı için kritik bekleyiş sürüyor. Tam 48 saat uyutulacak.

Yunan adaları turu sırasında meydana gelen tekne kazası sonucu yaralanan Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın tedavileri hala devam ediyor. Ali Sabancı'ya aort damarına stent takıldı ve akşam saatlerinde tekrar ameliyata alındı. Durumu ciddiyetini koruyan Ali Sabancı yoğun bakıma alındı ve yaklaşık 48 saat boyunca uyutulup izlenmesi planlandı. Olayın ardından gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiği vurgulandı.

Leros’ta geçirdikleri deniz kazasının ardından önce Bodrum’a, oradan da Nişantaşı’ndaki özel hastaneye getirilen Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı’nın tedavileri yoğun bakımda devam ediyor.

Leros’ta altı saat süren operasyonda dalağı alınan ve aort yırtılması şüphesiyle önlem amaçlı müdahale edilen Ali Sabancı, hastaneye gelir gelmez kalp damar cerrahları tarafından tekrar ameliyata alınmıştı.

YENİDEN AMELİYATA ALINDI 

Gazete Oksijen'in haberine göre, aort damarına stent takılan Ali Sabancı akşam saatlerinde batındaki travmaya bağlı kanama nedeniyle yeniden ameliyata alındı.

Gece 01.00 sıralarında tamamlanan operasyonu Genel Cerrah Prof. Tunç Yaltı ve Damar Cerrahı Haldun Karagöz’ün de bulunduğu bir ekip gerçekleştirdi.

Sabancı’ya beyin kanaması şüphesiyle embolizasyon yapıldığı da belirtiliyor. Yoğun bakıma alınan Ali Sabancı’nın 48 saat kadar uyutularak izlenmesi kararlaştırıldı.

5.5 SAATLİK OPERASYON

Vuslat Doğan Sabancı da, travmatoloji ve plastik cerrahların katıldığı 5.5 saatlik operasyonun ardından yoğun bakıma alındı.

ESAS HOLDİNG, SON DURUMU AÇIKLADI

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumlarının iyiye gittiği bildirildi. Esas Holding'den yapılan açıklamada, "Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın tüm operasyonları başarıyla sonuçlanmış olup sağlık durumları daha da iyiye gitmektedir ve titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunar, geçmiş olsun dilekleri için teşekkürlerimizi iletiriz" ifadelerine yer verildi.