AFAD son depremler: Malatya Battalgazi merkez üssü 5.2 büyüklüğünde deprem

AFAD son depremler verisine göre, Malatya'nın Battalgazi merkez üssü olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem oldu. Malatya depremi sonrası vatandaşlar sokaklara döküldü. İşte AFAD Malatya son deprem detayları...

AFAD son depremler: Malatya Battalgazi merkez üssü 5.2 büyüklüğünde deprem

AFAD son depremler - Malatya'nın Battalgazi ilçesi merkez üssü olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem oldu. Malatya Valisi Ersin Yazıcı ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Malatya depremi hakkında peş peşe açıklamalarda bulundu. İşte AFAD son depremler listesi 25 Ocak 2024

Malatya Battalgazi'de deprem

AFAD Malatya son depremine hakkında yaptığı açıklamada, "Malatya ilimizin Battalgazi ilçesinde, saat 16.04’te, 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi. 

AFAD: Malatya'daki depremin büyüklüğü 5.2

AFAD Deprem Dairesi'nin son depremler verisine göre, 5.2 büyüklüğündeki deprem, 13.93 km derinlikte gerçekleşti. 

Kandilli depremin büyüklüğünü 5.3 ilan etti

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak duyurdu.

Malatya depremi çevre illeri de etkiledi

Malatya'daki son deprem, Malatya'nın yanı sıra çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Vatnadaşlar panikle kendilerini cadde ve sokaklara attı. Ekiplerin saha tarama çalışmaları sürüyor.

AFAD'dan Malatya depremi açıklaması

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan ikinci açıklamada ise, "Malatya ilimizin Battalgazi ilçesinde saat 16.04’te meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmekte olup ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız." ifadelerine yer verildi. 

Yerlikaya'dan deprem açıklaması: Olumsuz durum yok

Malatya Battalgazi depremi sonrası İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'da bir açıklama yaptı. 

X hesabından Malatya'daki son deprem hakkında paylaşımda bulunan Bakan Yerlikaya, "Malatya Battalgazi’de 5.2 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. An itibari ile herhangi olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." dedi. 

Malatya Valisi Yazıcı: Olumsuzluk bulunmamaktadır

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 5.2 büyüklüğündeki Malatya depremi sonrası X hesabından bir açıklama yaptı. Yazıcı, "Geçmiş Olsun Malatya. Battalgazi İlçemizde yaşanılan 5.2 büyüklüğündeki depremde kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun." dedi.

Bakan Koca: Olumsuz çağrı alınmadığını bildirdiler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal medya platformu X hesabından Malatya depremi sonrası şu ifadeleri paylaştı:

"16.04’te Malatya Battalgazi’de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Ekiplerimiz depremin hissedildiği fakat olumsuz çağrı alınmadığını bildirdiler. Bölgeyi taramak üzere 2 UMKE timi görev başında. Geçmiş olsun Malatya."

AFAD Son Depremler Listesi - 25 Ocak 2024

AFAD son depremler listesi 25 ocak 2024

Çok Okunanlar