Yağış ve fırtına eğitimi durdurdu: Hangi illerde okullar tatil edildi? Okulların tatil olduğu iller belli oldu! Birçok ilde okullar kapalı

Türkiye genelinde etkili olan yağış ve fırtına, hafta sonu boyunca pek çok ilde hasara ve kazalara sebep oldu. AFAD ve AKOM’un vatandaşları uyardığı olumsuz hava koşulları nedeniyle, bazı illerde okullar tatil edildi. İşte eğitime ara verilen iller ve detaylar:

Yağış ve fırtına eğitimi durdurdu: Hangi illerde okullar tatil edildi? Okulların tatil olduğu iller belli oldu! Birçok ilde okullar kapalı

Yağış ve fırtına Türkiye’yi vurdu: Eğitimde tatil kararı alındı. Hafta sonu etkili olan yağış ve fırtına, birçok ilde eğitime engel oldu. İstanbul, Zonguldak, Bolu, Düzce, Sakarya, Bartın, Karabük, Bingöl, Sinop, Diyarbakır, Batman ve Şırnak’ta okulların tatil olduğu açıklandı. Bazı illerde kent genelinde, bazı illerde ise sadece bazı ilçelerde eğitim yapılamayacağı belirtildi. İşte eğitime ara verilen iller ve detaylar:

BOLU’DA KAR VE TİPİ

Bolu’da şiddetli kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara yol açtı. Bolu Valiliği, il genelindeki tüm eğitim kurumlarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitime ara verildiğini açıkladı. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

ZONGULDAK’TA SU BASKINLARI VE AĞAÇ DEVRİLMELERİ

Zonguldak’ta etkili olan sağanak ve fırtına, bazı bölgelerde su baskınlarına ve ağaç devrilmelerine neden oldu. Zonguldak Valiliği, il genelindeki tüm eğitim kurumlarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitime ara verildiğini duyurdu. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ŞİLE’DE FIRTINA

İstanbul’un Şile ilçesinde de olumsuz hava şartları eğitimi olumsuz etkiledi. İstanbul Valiliği, Şile’deki ilk ve orta dereceli okullarda 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildiğini bildirdi. Aynı karara göre, Şile’deki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de idari izinli sayılacak.

AKÇAKOCA’DA HAYAT FELÇ OLDU

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde gün boyu süren sağanak ve fırtına, hayatı felç etti. Birçok ev ve iş yerini su bastı, çatılar uçtu, ağaçlar devrildi. Akçakoca Kaymakamlığı, ilçe genelindeki tüm eğitim kurumlarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitime ara verildiğini açıkladı.

HENDEK’TE KAR YAĞIŞI VE TİPİ

Sakarya’nın Hendek ilçesinde de kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. Sakarya Valiliği, ilçenin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü taşımalı eğitime ara verildiğini duyurdu.

AMASRA’DA EĞİTİM YOK

Bartın’ın Amasra ilçesinde de fırtına ve yağış nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Amasra Kaymakamlığı, ilçe genelindeki tüm eğitim kurumlarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitime ara verildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

KARABÜK’TE TAŞIMALI EĞİTİME ARA

Karabük’ün Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

BİNGÖL’DE KAR ENGELİ

Bingöl’ün Adaklı, Karlıova, Kiğı, Yedisu ve Yayladere ilçelerinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İlçe kaymakamlıklarının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü için eğitime ara verildiği bildirildi.

Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SİNOP’TA FIRTINA VE SAĞANAK

Sinop il merkezi ile bazı ilçelerde elverişsiz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kıyı kesimlerinde yaşanan fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçeleri ve köylerinde tüm resmi ve özel okullarda, özel eğitim kurumlarında, halk eğitim kurslarında, özel öğretim kurslarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.”

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli çalışanların 1 gün süre ile idari izinli sayılacakları belirtildi.

ÜNİVERSİTEDE DE EĞİTİME ARA

Sinop Üniversitesi’nde de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde etkili olan fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitenin tüm birimlerinde eğitim öğretime 20 Kasım Pazartesi günü ara verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, üniversite çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı belirtildi.

Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün 01.00-18.00 saatlerinde elektrikli scooter, motosiklet ve motokuryelerin trafiğe çıkışına yasak getirildiği kaydedildi.

DİYARBAKIR’DA SAĞANAK

Diyarbakır’da da etkili olan sağanak nedeniyle Bismil ve Kulp ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Kulp ilçemizde 19 Kasım tarihinde yaşanan yoğun yağış nedeni ile ilçemiz okullarından Aygün ilköğretim okulunda eğitim ve öğretime 20 Kasım tarihinde olacak şekilde, ilçe hıfzıssıhha kararı gereği bir gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, devam eden yoğun yağış nedeniyle Bismil ve bağlı köylerde 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildi.

Etiketler: eğitim, kar