Yabani dizisi Neslihan'ı kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Neslihan kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Neslihan Instagram adresi ve rol aldığı diziler

FOX Tv ’nin yeni dizisi Yabani’nin oyuncusu Dolunay Soysert, Neslihan karakterine hayat veriyor. Peki, Neslihan kimdir? Yabani dizisi Neslihan hangi dizilerde oynadı? İşte Yabani dizisi Neslihan hayatı ve özellikleri…

Yabani dizisi Neslihan'ı kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Neslihan kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Neslihan Instagram adresi ve rol aldığı diziler

Yabani dizisinde Neslihan karakterinin hikayesi henüz netleşmemiştir. Ancak dizinin tanıtım fragmanında Neslihan’ın bir üniversite profesörü olduğu ve Yaman (Halit Özgür Sarı) ile ilgili bir araştırma yaptığı görülmektedir. Neslihan’ın dizide nasıl bir rol üstleneceği ve hangi karakterlerle ilişkisi olacağı ilerleyen bölümlerde belli olacaktır.

Yabani dizisi Neslihan'ı kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Neslihan kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Neslihan Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 1

YABANİ NESLİHAN‘I KİM OYNUYOR? YABANİ DİZİSİ NESLİHAN KİMDİR?

Yabani dizisi Neslihan  karakterini, tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu Dolunay Soysert canlandırıyor.

Yabani dizisi Neslihan'ı kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Neslihan kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Neslihan Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 2

Dolunay Soysert kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yabani dizisinde Neslihan Yücesoy karakterini canlandıran Dolunay Soysert, 25 Mart 1973’te Adana’da doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan Soysert, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans yapmıştır. Birçok dizi ve filmde rol alan Soysert, son olarak Cumhuriyet filminde Latife Hanım rolüyle tanınmıştır.

 Yabani dizisinde Neslihan rolüyle karşımıza çıkacak olan Dolunay Soysert, oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlamıştır. Dört yıl İstanbul Şehir Tiyatroları’nda görev almış, birçok oyun ve müzikalde rol üstlenmiştir.

Televizyon ekranlarında ise ilk olarak 2004 yılında Bir Dilim Aşk dizisinde oynamıştır. Daha sonra Sultan Makamı, Omuz Omuza, Bir İstanbul Masalı, Bebeğim gibi dizilerde rol almıştır.

Sinemada ise Mavi Gözlü Dev, 7. Koğuştaki Mucize gibi filmlerde oynamıştır2. 2006 yılında İstanbul Halk Tiyatrosu’nun kurucuları arasında yer almış ve Can Tarlası adlı oyunda rol almıştır. Aynı yıl oyuncu Sinan Tuzcu ile evlenmiş, 2016 yılında boşanmıştır.

9. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Şimdi de NTC Medya’nın yeni sezon için hazırladığı Yabani dizisinde Neslihan karakteriyle izleyici karşısına çıkacak olan Soysert, güçlü oyunculuğuyla dikkat çekmektedir.

Yabani dizisi Neslihan'ı kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Neslihan kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Neslihan Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 3

Dolunay Soysert’in oynadığı diziler ve filmler nelerdir?

Dolunay Soysert, birçok dizi ve filmde rol almıştır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Sultan Makamı (2003)
Omuz Omuza (2004)
Bir İstanbul Masalı (2003-2005)
Bebeğim (2006)
Mavi Gözlü Dev (2007)Yabani dizisi Neslihan'ı kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Neslihan kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Neslihan Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 4
Koğuştaki Mucize (2019)
Cumhuriyet (2020)

Yabani dizisi Neslihan'ı kim oynuyor, gerçek adı ne? Yabani, Neslihan kimdir, kaç yaşında, nereli? Yabani Neslihan Instagram adresi ve rol aldığı diziler - Resim : 5

Dolunay Soysert kaç yaşında? Cevap: Dolunay Soysert, 2023 itibarıyla 49 yaşındadır.

Dolunay Soysert hangi dizilerde rol aldı? Cevap: Dolunay Soysert, "Baht Oyunu", "Kuzgun", "Kara Yazı" gibi dizilerde rol almıştır.

Dolunay Soysert hangi filmlerde oynadı? Cevap: Dolunay Soysert, "Kelebeğin Rüyası", "Kadife", "7. Koğuştaki Mucize" gibi filmlerde rol almıştır.

Dolunay Soysert hangi tiyatro oyunlarında sahne aldı? Cevap: Dolunay Soysert, "Nereye Bakıyor Bu Adamlar", "Yer Demir Gök Bakır", "Yedi Kocalı Hürmüz" gibi tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

 Dolunay Soysert'un son projeleri nelerdir? Cevap: Dolunay Soysert, son olarak "Baht Oyunu" dizisinde başrol oyuncusu olarak yer almıştır.

Dolunay Soysert hangi ödülleri kazanmıştır? Cevap: Dolunay Soysert, kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. Bunlar arasında En İyi Kadın Oyuncu ödülleri bulunmaktadır.

Dolunay Soysert'in en popüler karakteri hangisidir? Cevap: Dolunay Soysert'in en popüler karakteri, "Baht Oyunu" dizisinde canlandırdığı karakter olarak bilinmektedir.

Dolunay Soysert'in sosyal medya hesapları nelerdir? Cevap: Dolunay Soysert, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında aktiftir.

İG: dolibom