WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler için açıklama yaptı: Tarih 15 Mayıs

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir döneme geçiyor. Bu yeni dönem için oluşturduğu gizlilik politikası değişikliğini içeren sözleşmeyi geçtiğimiz ay yürürlüğe koydu. Peki sözleşmeyi kabul etmeyenleri neler bekliyor? Detaylar haberimizde...

WhatsApp yeni dönem sözleşmesi için geri adım atmadı. Gizlilik politikası değişen uygulamanın yakın zamanda Facebook şirketleriyle bilgi paylaşımı yapmaya başlayacağı duyurulmuştu. Firmanın bu konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “Diğer Facebook Şirketleri ile paylaştığımız bilgiler arasında hesap kayıt bilgileriniz (örneğin, telefon numaranız), işlem verileri, hizmetle ilgili bilgiler, hizmetlerimizi kullanırken (işletmeler dahil) diğer kişilerle etkileşim kurma şeklinizle ilgili bilgiler, mobil cihaz bilgileriniz ve IP adresiniz bulunmaktadır.”

Sözleşmeyi onaylamayıp bu bilgilerin paylaşılmasına izin vermeyen kullanıcılar 15 Mayıs'tan itibaren uygulamayı tam olarak kullanamayacaklar. Firmanın bu konudaki yeni açıklaması şöyle: "Şartları kabul etmeyen kullanıcılar, kısa bir süre boyunca aramaları ve bildirimleri alabilecek ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya mesaj gönderemeyecek."

Açıklamaya göre kullanıcılar yeni mesajların bildirimlerini alacaklar fakat mesaj içeriğini görüntüleyip cevap yazamayacaklar. Bu durumda uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların sözleşmeyi kabul etmesi gerekecek.