Uyanış Büyük Selçuklu 29.Bölüm 2. Fragmanı 26 Nisan'da Neler olacak?

TRT 1 ekranlarında ilgi ile takip edilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 29. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu 26 Nisan Pazartesi akşamı...

Sitene Ekle

TRT 1 ekranlarında ilgi ile takip edilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 29. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu 26 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00 itibariyle ekranlarda.

TRT1'in heyecan dolu dizisinde olaylar durulmuyor. Melikşah, Tekiş'in isyanını bastırmıştır. Hasan Sabbah ise Başulu Hatun'u kaçırmıştır. Bunun karşılığında Sencer'den bir isteği olacaktır. Tapar ise sonunda istediğini elde etmiştir. Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm izlemek isteyenler aramalara başladı. İşte, Uyanış Büyük Selçuklu 29. bölüm detayları.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 29. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Dizinin özeti en kısa sürede bu sayfaya eklenecek, lütfen takipte kalın. Son bölümde neler yaşandı?

Hasan Sabbah ve Batıniler, Başulu’yu tuzağa düşürüp onu kaçırmışlar, öte yandan büyük bir kumpas kurup Şelemzar’ı ele geçirmeyi başarmışlardı. Diğer taraftan Sencer, Başulu’nun kaçırıldığını ve Livya’nın yaralanmasına sebep olan kişinin Efruz olduğunu ve Efruz’un Sabbah’a çalışan kıdemli bir Batıni olduğunu öğrenmişti. Başulu’yu Batınilerin kaçırdığını anlayan Sencer, Efruz’u yakalamak için Şelemzar Darüşşifası’na doğru yola koyulmuştu.

Başulu’nun Sabbah’ın elinde olduğunu öğrendiklerinde Şelemzar’ı alamayacaklarını anlayıp Sabbah’ın Başulu’yu serbest bırakmak için istediği Nizar’ın Hilati’ni getirmeyi kabul etmek zorunda kalmışlar ve Melikşah’ın huzuruna çıkıp bir bahaneyle Nizar’ın Hilati’ni istemişlerdi.

Melikşah, kısa bir süre sonra Sencerlerin gizli yürüttükleri bu harekâtı öğrenmiş ve Nizar’ın Hilati’ni vererek; Sencerlerden gizli olarak Sabbah’a bir tuzak kurmuş ve sırrın aşikâr olma vetiresini bu şekilde başlatmıştı.

Melikşah’ın kurduğu tuzağın neticesinde Sabbah hem hilatten hem de Başulu’dan olmuştu. Çünkü Melikşah, Başulu’yu Şelemzar’dan kaçırtmayı başarmıştı. Sencer, Nizamülmülk, Tapar ve Melikşah saraya dönmüşlerdi.

Başulu, Melikşah’ın karşısına gelmişti. Başulu mecbur kalıp yüzündeki peçeyi indirince uzun yıllar sonra ilk kez Başulu ve Melikşah, birbirlerinin yüzünü görmüşler ve sır açılmıştı! Yıllar önce bu sırrı tertipleyen ve Melikşah’ın tahta çıkmasını sağlayan Nizamülmülk, sultana yalan söylediği için nasıl bir hükümle karşılaşacaktır?

Melikşah, yanına kadar yükselip yine de kendisinden saklanan Sencer’i ve Melikşah’ın kendisini öldü bilmesine tahammül edip saklanmayı sürdüren Başulu’yu affedecek midir?

Öte yandan sırrın açılması çok hızlı bir şekilde tüm Selçuklu hanedanına yayılacaktır. Selçuklu Hanedanı üyeleri Başulu’nun yaşadığı ve Sencer’in gizli bir veliaht olarak ortaya çıkmasını nasıl karşılayacaktır?

Sırrı Melikşah’tan daha önce öğrenen ve sırrın açılmaması için Başulu’nun kurtarılmasına mani olmak isteyen ve başarılı olamayan Terken’in Başulu’ya karşı düşmanca tavrı eyleme dönüşecek midir?

Uyanış Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm 26 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00 itibariyle TRT1 ekranlarında.