Uyanış: Büyük Selçuklu 33. Bölüm 1. Ön İzleme 24 Mayıs'ta neler yaşanacak?

Uyanış Büyük Selçuklu 33.Bölüm 1.Fragman yayınlandı. Her bölümüyle sosyal medyanın en çok konuşulan reyting rekortmeni Uyanış Büyük Selçuklu'nun 24 Mayıs 2021 Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlacak olan yeni bölümünde neler olacak?

Sitene Ekle

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni fenomen  Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 33. yeni bölümü 24 Mayıs Pazartesi akşamı saat 20.00'da TRT ekranlarında

Başrollerinde Buğra Gülsoy, Hatice Şendil ve Ekin Koç gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Uyanış Büyük Selçuklu bu hafta yayınlanacak mı?

YENİ BÖLÜM ÖZETİ

Melikşah, Turanşah’ı tuzağa düşürmüş ve onu taht şehrini ele geçirmeye kalkıştığında yakalamıştı. Ölümün eşiğine gelen Turanşah, Melikşah’ın gazabından kurtulmak için ele geçirip hapsettiği Sabbah ve Tekiş’i, serbest bırakılması karşılığında Melikşah’a teslim etmeyi önerecektir. Melikşah, Turanşah’ın bu önerisini kabul edip; onu bağışlayacak mıdır?

Mitras, Kuvel’e geleceğini sandığı Melikşah’a pusu kurmuş, Kuvel yolunda üzerine atılmak için beklemekteydi. Melikşah’ın herkese bir oyun oynadığını anladığında ne yapacaktır? Ayrıca Mitras, Hasan Sabbah, Faysal ve Tekiş’in Turanşah tarafından alıkonulduğunu öğrenecektir.

Korunmasına çok ehemmiyet verdiği, Melikşah’ı uğraştırması hasebiyle Kuvel’in kaderinin bağlı olduğu Şelemzar şehrinin önderlerini tutsaklıktan kurtarmak için harekete geçecektir. Bu eyleminde başarıya ulaşabilecek midir?

Öte yandan Mitras’a paralel olarak Sabbahların tutulduğu yeri öğrenecek olan Sencer, Sabbahları yakalayabilecek midir? Sencer, Faysal’dan İlteber’in ve Ayaz’ın intikamını almayı başarabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Melikşah, bin bir desiseyle Batınilerin ele geçirdiği Şelemzar’ı yeniden topraklarına katıp; büyük hedefi Kuvel Kalesi’ni fethedip; babası Sultan Alparslan’ın işaret ettiği ilahi mefkûre için yürümeye devam edecek midir?