Usta sanatçı Ayla Karaca koronavirüsten hayatını kaybetti!

Vefat haberini yazar Onur Akay verdi. Usta sanatçı Ayla Karaca koronavirüse yenik düşerek 87 yaşında hayata veda etti.

Usta sanatçı Ayla Karaca koronavirüsten hayatını kaybetti!
21 Mart 2021 - 16:36
Onur Akay'ın açıklamasına göre, sanat camiasından Ayla Karaca koronavirüsten hayatını kaybetti. 87 yaşında koronavirüse yenik düşen usta sanatçı, Yabancı Damat dizisinde Eleni karakterine hayat vererek büyük beğeni toplamıştı. İşte Onur Akay'ın o açıklaması...

“Ünlü oyuncu Ayla Karaca’yı kaybettik. 18 Mart 2021 Çarşamba günü İzmir’de 87 yaşında vefat eden Ayla Karaca, Yabancı Damat dizisinde Eleni karakterini canlandırmıştı. Asıl adı Atina Miloharakti olan Ayla Karaca, uzun zamandır bakımevinde kalıyordu ve maalesef koronavirüse yenik düştü. Cenazesi yarın 22 Mart 2021 Pazartesi günü saat 12:00’da Uzunçayır Rum Ortodoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.
Sevenlerine sabır dilerim.”

 

Ayla Karaca Kimdir?

1933 yılında İstanbul Kurtuluş’ta dünyaya gelen Ayla Karaca, ilk olarak 1944’te Ses Tiyatrosu’nda Kapan adlı piyesle oyunculuğa başladı. Okuduğu bir Rumca şarkı ile tanınırlığı arttı.Muammer Karaca grubunun esas kadrosunda yer aldı. Bir Anadolu turnesinde arkadaşlarının verdiği Ayla adı ve Muammer Karaca’dan aldığı soyadı ile Ayla Karaca sahne adını aldı.

Çok sayıda tiyatro oyununda rol alan sanatçı Ayşe’nin Duası, Yavuz Sultan Selim ve Yeniçeri Hasan, Sürgün, Lale Devri, Barbaros Hayrettin Paşa gibi çok sayıda filmde ve televizyon dizilerinde de rol aldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum