Usta Oyuncu Murat Soydan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yeşilçam'ın ünlü isimlerinden Murat Soydan Salı günü kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Soydan dün dostlarının, sevenlerinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Usta Oyuncu Murat Soydan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olan Murat Soydan geçtiğimiz salı günü 83 yaşında hayatını kaybetmişti.  Soydan'ın acı haberini kızı Mehveş Soydan, "Canım babamı kaybettik. Başımız sağ olsun" sözleriyle duyurmuştu. Soydan dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Eşi Soydan: Muhteşem Bir İnsandı

Merhum Murat Soydan'ın eşi Uğurgül Soydan, "Muhteşem bir insandı. 43 yıllık eşiyim. Çok büyük bir kayıp. Ailemiz ve Türk milletinin başı sağ olsun. Güzel eserler bıraktı. Eserleriyle anılacaktır. 11 Haziran sabahında ani kalp krizi, kollarımda öldü. O sevilen bir insandı." dedi.

Usta Oyuncu Murat Soydan Son Yolculuğuna Uğurlandı - Resim : 1

Mehveş Soydan, "Hepimizin başı sağ olsun. Onun kızı olduğum için gurur duyuyorum. Mekanı cennet olsun. Babamın ismini her zaman yaşatacağız." ifadelerini kullandı.

Birol Güven: Değerli Büyüğümüzü Kaybettik

Sinema Genel Müdürü Birol Güven, "83 yıllık bir yaşama muhteşem filmler sığdırmış çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Daha önce kaybettiğimiz büyükler gibi hepimizin onlara borcu var. Çok güzel hatıralar bıraktılar ve duygular yaşattılar. Müthiş bir kültür oluşturdular hepimiz için. Bugün dizi, filmleri yapıyorsak oralardan çok ilham aldık. Hepsinin mekanı cennet olsun." şeklinde konuştu.

Nuri Alço: 50 Yıla Yakın Bir Dostluğumuz Vardı

Yeşilçam oyuncularından Nuri Alço, "Murat ağabey çok değerli sanatçıydı. Çok güzel bir dostumdu. 50 yıla yakın bir dostluğumuz vardı. Ailece görüşürüz. Birçok filmde de beraber oynadık. Güzel anılarımız var. Kendisi hiçbir insanı kırmayan, Yeşilçam'da bir yeri olan çok güzel bir insandı." ifadelerini kullandı.

Etiketler: Murat Soydan, Yeşilçam

Çok Okunanlar