UFO'larla ilgili şok iddia! Trump'ın İstihbarat Direktörü itiraf etti

UFO'lar var mı yok mu? Bir dönem Ulusal İstihbarat Direktörü olarak görev yapan John Ratcliffe'den gelen itiraf tartışmaya son noktayı koydu.

Donald Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü olarak görev yapan John Ratcliffe, Fox News ekranlarına çıkarak deprem etkisi yaratan açıklamalarda bulundu. Gizli dosyaların açıklanacağını söyleyen Eski Ulusal İstihbarat Direktörü, kanıtların açıklanacağını söyledi ve bombayı patlattı: "Halka açıklanandan çok daha fazla!"

Eski Ulusal İstihbarat Direktörü, ABD'nin UFO'ların ses bariyerini bir sonik patlama olmadan kırdığına ve bilinen teknolojiyle manevraları imkansız hale getirdiğine dair kanıtlara sahip olduğunu açıkladı.Açıklamalar, ABD hükümetinin gözlemlediklerini ayrıntılarıyla açıklayan bir sonraki raporla ilgili heyecanı artırdı. Donald Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü olarak görev yapan John Ratcliffe, olayların çoğunun hala kolay bir açıklaması olmadığını söyledi.

Birden fazla sensör tarafından kaydedildiler

Görevden ayrılmadan önce gizli olarak sınıflandırılan raporların daha fazlasına ulaşamamaktan üzüntüsünü dile getiren Ratcliffe, UFO gözlemi deyince, açıklaması zor eylemlerde bulunan nesnelerin deniz ve hava kuvvetleri pilotları tarafından görülmesi ya da uydu görüntülerinde yakalanmasının kast edildiğini ve bu tür vakaların birden fazla sensör tarafından kayda geçirildiğini belirtti.

Sonik patlama olmaksızın süpersonik seyahat dahil günümüz insan teknolojisiyle gerçekleştirilmesi mümkün olmayan manevralardan söz ettiğini vurgulayan Ratcliffe, bu enformasyonların yayımlanmasının kamu yararına olduğunu dile getirdi.Mantıklı açıklaması yok
Bunlarla ilgili askeri yetkililerin mantıklı açıklama aradığını, ama pek çok vakada bunun mümkün olmadığını aktaran eski İstihbarat Direktörü, "Gördüğümüz bazı şeyler için iyi bir açıklamamızın bulunmadığı durumlar oldu" dedi. Sadece ABD değil, tüm dünyada bu tür havayla ilgili fenomenler gözlendiğini sözlerine ekledi.

​Perde aralanıyor
1 Haziran'da sunulacak UFO raporu, Trump'ın Aralık 2020'de imzaladığı 2.3 trilyon dolarlık Kovid-19 paketi yasası kapsamında hazırlanacak. Bunun içinde yer alan 2021 Bütçe Yılı İçin İstihbarat Yetki Yasası'nda Tanımlanamayan Havayla İlgili Fenomenlere (UAP) dair Senato İstihbarat Komisyonu'nun yorumuna bölüm açılmıştı.Rapor gizli nitelikte olmayacak
UFO'ların oluşturduğu tüm tehditlerin sıralamasını, bunların ABD'nin yabancı hasımlarının sahip olduğu yüksek teknolojiyle bağlantılı mı yoksa dünya dışı doğada mı olup olmadığının değerlendirmesini yapacak raporun gizli sınıflandırmasında olmaması, ancak gizli nitelikli bir ek içermesi bekleniyor.

Trump döneminde kamuoyuna sunuldu
2020'de ABD Deniz Kuvvetleri'nin gizli sınıfından çıkardığı bir dizi videodan bazısı UFO gözlemi olarak kamuoyuyla paylaşılmıştı. Kasım 2004'te çekilmiş bir videoda ve Ocak 2015'te çekilmiş iki videoda F/A-18 Super Hornet pilotlarının UFO sohbetleri dikkat çekti.

CIA Direktörü'nden 'farklı yaşam biçimleri' yorumu
Yine 2020'de eski CIA Direktörü John Brennan, UFO gözlemlerinde kaydedilen sıradışı faaliyetlerin farklı yaşam biçimlerinden kaynaklanıyor olabileceği yorumunu yaptı.Görev Gücü kuruldu
Pentagon da Ağustos 2020'de Tanımlanamayan Havayla İlgili Fenomenler Görev Gücü kurulduğunu açıkladı.

CIA'nın dosyaları paylaşıldı
Ratcliffe'in görevden ayrılmasından bir hafta önce, Ocak 2021'de Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) gizliliği kaldırılan yeni kayıtlar yayımladı. Kayıtlar, 1950'lerden beri küresel çapta yapılan yüzlerce UFO gözlemiyle ilgili tanıklıkları ve bunlara dair CIA yorumlarını içeriyor. Buradan yaklaşık 3 bin sayfalık bir dosya, The Black Vault sitesinde yayımlandı.