Twitter kullanıcılarını üzecek değişiklik! Ücretli sistem kapıda!

Son günlerde uyguladığı sansürlerle gündemde olan Twitter'dan yeni hamle. Twitter, gelir modelini reklamların ötesine taşımak için çeşitli ücretli abonelik seçenekleri üzerinde çalışıyor. Tweetdeck gibi, Twitter'a bağlı uygulamaların ücretli olması da seçenekler arasında.

Twitter kullanıcılarını üzecek değişiklik! Ücretli sistem kapıda!
11 Şubat 2021 - 15:37
Twitter, gelirlerinde reklam dışında alanlar yaratmak için abonelik sistemini gündemine aldı. Şirketten doğrulama amacıyla yapılan açıklamada "En büyük şirket önceliğimiz gelir dayanıklılığını artırmak. 2021'de reklamların ötesinde gelir modelimizi çeşitlendirmek için araştırmalar yaptığımızı göreceksiniz" ifadeleri yer aldı. 

Twitter'ın ürün gelirlerinden sorumlu Bruce Falck açıklamasında gündeme gelen yenilikleri "Bu, çeşitli üyelikler ve kişi ya da şirketlere Twitter'da erişebilecekleri yeni özelliklerin olduğu paketlerin sunulması olabilir" sözleriyle özetledi. Öte yandan Falck, görüşmelerin henüz ilk aşamada olduğu, bu yılın sonuna kadar adım atmayı beklemediklerini de ekledi. 

Bloomberg, Twitter'ın geliri reklamların ötesine taşımak için çeşitli özel içerikleri, Tweetdeck uygulamasını, 'Tweet'i geri al' tuşunu ücretli yapmak gibi adımları düşündüğünü belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum