Türk işçiler Romanya'da ölümden döndü! Arkadan vuran araba tam 20 metre savurdu

ROMANYA'da Dâmbovița İlçesi, Mija yakınlarındaki 72. Ulusal Karayolu'nda iki araba şiddetli bir şekilde çarpıştı. Araçlardan birinde bulunana 4 Türk ölümden döndü. Avrupa'nin en büyük ısı yalıtım malzemeleri üretim fabrikalarından olan Briotherm XPS Genel Müdürü Adem Galip yaptığı açıklamada elemanlarının marketten fabrikaya dönerken bir taksinin çarpıp 20 metre sürüklediğini dile getirdi.

Romanya'da iki aracın feci şekilde çarpışması sonucu gerçekleşen kazada 4 Türk vatandaşı ölümden döndü. İçinde kaldıkları pansiyona dönmekte olan 4 Türk vatandaşının olduğu belirlenen araca bir taksi arkadan çarptı. Açıklamaya göre Türk vatandaşlarının içinde bulunduğu araç sola dönmek için sinyal vermiş ve beklerken taksi şoförü onları görmediği için zamanında frene basamadı ve kaza gerçekleşti. Taksi şoförü karşı araçtaki sürücünün sinyal vermediğini iddia etti.

Diğer otomobilde, Târgovişte'deki alışveriş merkezinden alışverişten dönen Türk vatandaşı dört işçi vardı. Kaldıkları pansiyondan birkaç yüz metre uzaktaydılar, ancak ulusal yoldan inmek için yavaşladıklarında, arabalarına bir taksi şoförü çarptı.Avrupa'nin en büyük ısı yalıtım malzemeleri üretim ve dağıtıcı fabrikalarından olan Briotherm XPS Genel Müdürü Adem Galip yaptığı açıklamada; "Bizim çalışan elemanlarımız şehir merkezine alış verişe markete gitmiş ve marketten dönüyorlardı. Fabrikaya dönmek için sinyal verdiler ve yolun boşalmasını beklediler. O arada arkadan gelen bir taksi hızlı bir şekilde onlara çarptı ve 20 metre sürükledi." dedi.
Olay yerinde bulunan görgü şahitleri de Adem Galip'in ifadesini doğruladı. Türk şoförün sola dönmek için sinyal verdiğini ancak taksinin çok hızlı olduğu için duramadığını ve kazanın gerçekleştiğini dile getirdiler.


Polisler tarafından alkol kontrolleri yapılan sürücülerde alkole rastlanmazken olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından muayeneleri yapıldı. İtfaiye ekipleri, daha kötü kazalara sebebiyet vermemek için yolu kapatıp araçları yoldan kaldırdı.
Araçların ağır hasar aldığı olayda araçlarda bulunanlar zarar görmeden kurtuldu. Polis ekipleri kazanın nasıl meydana geldiğini araştırıyor. ​