Tüm Öğrencilere Yüz Yüze Eğitim Dönemi'de 500 TL Ek Yardım Verilecek.

Okulların açılması ile beraber sınıflarda yüz yüze eğitim öğretim başladı. Bu süreç içerisinde devlet öğrencilere destek sözünü yerine getiriyor…

Tüm Öğrencilere Yüz Yüze Eğitim Dönemi'de 500 TL Ek Yardım Verilecek.

Okullar Yüz Yüze Eğitime Geçiyor
Yüksek aşılanma oranı ile beraber devlet okulların yüz yüze eğitime geçme kararı aldı. Okullarına dönen öğrencilerin kırtasiye ve giyim alışverişleri gündeme geldi. Hükümet bu süreçte tüm öğrencilere destek sağlayarak milyonlarca öğrenciye 500 TL nakit yardımı yapacak. İhtiyaç sahibi tüm öğrencilere ve ailelere ödenebilecek. Öğrenciler bu para ile beraber kalem, silgi, defter, okul kıyafeti, okul önlüğü gibi birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Başvurular 1. Eylül 2021 tarihi ile beraber başladı ve binlerce kişi yardım başvurusunda bulundu.

500 TL nakdi yardım ödemesi, ihtiyaç sahibi olan tüm ailelere ve öğrencilere ödeniyor! Bu ödeme ile öğrencinin kırtasiye ihtiyaçları giderilebiliyor. Kitap, defter, kalem, silgi vb. ihtiyaçlar ile okul önlüğü, üniforma ve giyim başta olmak üzere tüm ihtiyaçları için 500 TL nakit para desteği sağlanıyor. 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle söz konusu yardım için başvurular alınmaya başladı. İlk etapta binlerce kişi yardım başvurusunda bulundu!

Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılır?
Öğrencilere 500 TL nakit para yardımı için başvurular Valilikler, Kaymakamlıklar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl-İlçe Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla alınmaktadır. Başvuru yapan öğrencilere ilk etapta tek seferlik 500 TL nakit para yardımı yapılmakta, öğrencinin ve velisinin maddi durumuna göre burs şeklinde aylık olarak ödenen sosyal yardımlar da sağlanabilmektedir. Başvurular belirtilen Kurum ve kuruluşlara bizzat öğrencinin ve velisinin müracaat etmesi ve kurumca verilecek dilekçenin doldurularak ibraz edilmesiyle gerçekleştirilmektedir.

 Öğrenciye Maddi Yardım için Şartlar 
Öğrenciye 500 TL nakit para yardımından yararlanabilmek için bir takım şartlar da aranmaktadır. Bu çerçevede öğrencinin ve velinin ihtiyaç sahibi olması, sabit bir gelirinin olmaması ve üzerine kayıtlı taşınır-taşınmaz mallarının bulunmaması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan aileler ve öğrenciler Devletten 500 TL okul yardım ödemesini anında alabilmektedirler.

Etiketler: burs, yardım