En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

TRT depreme canlı yayında yakalandı İşte o anlar

Medya 25.01.2020, 00:58
- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 20:55'te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi daha sonra depremin büyüklüğünü 6.5 olarak güncelledi. ABD ise depremin büyüklüğünü 6.7 olarak duyurdu. Uluslararası istasyonlar ise depremin 6.9 olarak geçiyor.

Kandilli'den son dakika açıklama

Rasathane'den gelen açıklamada bu gecede sıklıkla deprem olacağı evlere girilmemesi istendi. Kandilli rasathanesi uzmanları artçı depremlerin bir hafta devam edeceğini açıkladı. Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener depreme ilişkin şunları söyledi:

Elazığ’da 40 kilometrekarelik bir hattın kırıldığını düşünüyoruz. Depremin artçıları 75 kilometre bir alana yayılıyorlar. Artçı sarsıntılar 30’un üzerine çıktı ve devam edecek. Bu artçıların birkaç gün, belki bir hafta süreyle devam etmesini bekliyoruz. Bu depreme özel, yaklaşık bir derece, yani 5.6’lık artçı sarsıntılar görebiliriz.

Can kaybı var ve yaralılar var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Gelen son haberlere göre 80'den fazla yaralı bulunuyor. İlerleyen saatlerde can kaybının artmasından endişe ediliyor.

Yaklaşık 30 saniye süren deprem Malatya, Şırnak, Mardin ve Diyarbakır dahil çok geniş bir çevrede hissedildi. Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan canlı yayında son duruma ilişkin bilgi verdi. Gürkan "Kırsal kesimlerden bize bazı binaların yıkıldığı, vatandaşların enkazlardan çıkarıldığına dair bilgiler intikal ediyor" dedi.

Bakan Soylu vatandaşlardan cep telefonu hatlarını meşgul etmemelerini, iletişim için interneti kullanmalarını istedi. AFAD'dan da deprem sonrası son dakika uyarılar geldi. (Uyarılar için tıklayın)

Elektrikler kesik, yollar tıkandı

Deprem sonrasında elektriklerin kesildiği Elazığ'da iletişim kurulamayan köyler olduğu bildiriliyor. Kent merkezinde ise panikle yakınlarına ulaşmak isteyenler trafik sorunu yarattı. Elazığ'a giden yollarda konvoylar olduğu bildiriliyor.

Evlere girmeyin

Büyük depremin ardından saat 21:08'de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti. Elazığ'da artçı sarsıntılar sürerken deprem uzmanları 6 büyüklüğünde başka sarsıntılar da olabileceğini evlere girilmemesi gerektiğini bildiriyorlar.

Elazığ'da havanın çok soğuk olduğu, evlerine giremeyen vatandaşların hayli zorda olduğu bildiriliyor

TRT depreme canlı yayında yakalandı;  İşte onlar

Sokakta kalanlar için çağrı

Türkiye Jokey Kulübü twitter hesabından Yurtbaşı ilçesindeki hipodromu depremzedelere açtığını duyurdu.

Kızılay Başkanı'ndan ilk açıklama

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kınık, 'Elazığ Sivrice depremini hisseden bölgeye yakın vatandaşlarımız eğer evlerinde hasar var ise evlerine girmesinler, eşyalarını vs almaya çalılmasınlar, Afad ve Valilikten gelecek uyarıları dikkatlice dinlesinler.
Geçmiş olsun' dedi.

Deprem komşu il Malatya'da da çok şiddetli bir şekilde hissedildi. O anların güvenlik kamerası görüntüleri sarsıntının ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Yorumlar (0)