Toygun Ateş hayatını kaybetti Toygun ateş kimdir Aslen nereli Ölüm sebebi ve son hali

Malatya'da dizi çekimleri esnasında mutasyonlu koronavirüse yakalananmış ve durumu ağırlaşınca entübe edilmişti. Usta oyuncu Toygun Ateş, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Toygun Ateş hayatını kaybetti Toygun ateş kimdir Aslen nereli Ölüm sebebi ve son hali
19 Şubat 2021 - 16:11 - Güncelleme: 19 Şubat 2021 - 17:12
Malatya'da çekimleri devam eden Gizemli Köy filminde rol alan oyuncu Toygun Ateş, çekimler esnasında mutasyonlu koronavirüse yakalanmıştı. Durumu ağırlaşan oyuncu Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alınıp entübe edilmişti. Usta oyuncudan üzücü haber geldi. Toygun Ateş, koronavirüse yenik düşerek tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Oyuncunun eşi Victoria Kırgız, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Mutasyonlu koronavirüs çıkmış. Böbrekler iflas etmiş. Hem solunum hem de diyalize bağlamışlar. Hastaneyi aradım, doktoru bilgi vermedi 'Gelirseniz yüz yüze görüşürüz' dedi. Bu hava koşullarında nasıl gideceğim? İki çocuğum var yanımda, ne yapacağımı bilmiyorum" demişti.

TOYGUN ATEŞ KİMDİR?

2 Haziran 1954 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. O yıldan itibaren 100'den fazla sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer aldı. Ateş, Perihan Abla, Şeref Meselesi, Sevda Kuşun Kanadında, İçerde ve Ver Elini Aşk gibi birçok projede bulundu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halil Yıldız
    1 ay önce
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yakınlarına baş saglıgı diliyorum