- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Instagram'dan flaş değişiklik! Uygulamayı kaldırıyor

Facebook'un 2011'de alarak bünyesine katan sosyal medya platformu Instagram gelen tepkiler yüzünden tartışılan uygulamasını kaldırma kararı geldi.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Editör: admin
25 Ekim 2019 - 22:12 - Güncelleme: 25 Ekim 2019 - 22:48

Facebook'un 2011'de aldığı ve şu an dünya genelinde1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan fotoğraf ve video paylaşım platformu estetik operasyon filtrelerini kaldırma kararı aldı.,sos. İngiliz Independent gazetesinde yer alan habere göre, sosyal medya devlerin Instagram, estetik operasyonla ilişkili bütün artırılmış gerçeklik (AR) filtrelerini platformdan kaldıracağını açıkladı.  

Bu filtrelerin kullanıcıların akıl ve ruh sağlığına zarar vermesinden endişe edilmesi yüzünden kaldırma kararı aldı.. 

BBC’nin yer verdiği bir araştırmaya göre yüzleri değiştiren filtreler insanların görünümleriyle ilgili olumsuz hissetmelerine yol açabiliyor. 

,,

Instagram nedir, nasıl üye olunur, kullanılır, Instagram ne demek: Digital dünyadan önce teknoloji dünyası “instant” yani anında fotoğraf çeken makinelerle övünüyordu. İnstagram’ın adının ikinci bölümü olan gram ise bizdeki karşılığı Telgraf olan Telegram’dan geliyor. Telgraf da bir gönderme şekliydi. “Instant Telegram” kelimesine baktığımızda anında (foto) gönderme anlamına geliyor. Insta-gram adı işte böyle doğdu.

Instagram akıllı telefonlarda kullanılan bir fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıyken gelişen teknoloji ile bilgisayardan kullanma imkanı geldi..Bu uygulamayı bu kadar cazip kılan ise çektiğiniz sıradan fotoğrafların üzerinde pratik bir şekilde çeşitli filtrelerler kullanarak, şahane görünüme sahip fotoğraflar elde edebilmeniz.

Çektiğiniz basit bir fotoğraf, uygulanan hazır onlarca farklı efektten biri ile göz kamaştırıcı olabiliyor. Bunun yarattığı tatmin kısa sürede Instagram kullanıcılarının gönlünü fethetti. Çekilen fotoğrafların sosyal medyada göre diğer kullanıcıları instagram’a üye olmak için kolları sıvadı.

Instagram nasıl kullanılır. İnstagram nasıl kullanılır diye fazla dert etmeyin. Facebook sayfamdan insanları instagram’a davet ettiğimde insanların yeni bir sosyal medya platformuna alışmakta zorlanacaklarını düşündüklerini gördüm. Oysa ki instagram kullanımı çok kolay ve basit.

İnstagram indirmek için öncelikler akıllı bir telefonunuzun olması gerekiyor. Bilgisayardan kullanıcı adı ve şifre oluşturarak Instagram hesabı oluşturamıyorsunuz. Bilgisayarların yerine geçmeye başlayan akıllı telefonlar zaten artık elimizden düşmüyor. Iphone, Samsung, General Mobile, Vestel Venüs gibi akıllı telefonunuza instagram’ı indirmeniz ve üye olmanız gerekiyor.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum