Tarih belli oldu Korona kısıtlamaları esneyecek mi, okullar açılacak mı?

Koronada vakaların azalmasından sonra kısıtlamaların ne zaman kalkacağı merak edilirken Kabine Toplantısının tarihi netleşti.

Tarih belli oldu Korona kısıtlamaları esneyecek mi, okullar açılacak mı?
31 Ocak 2021 - 00:54 - Güncelleme: 31 Ocak 2021 - 01:21
Türkiye'de korona vakalarında yaşanan düşüş sonrası kısıtlamaların ne zaman kalkacağı merak konusu olurken yasakların ne zaman kalkacağı, okul, kafe ve restoranların ne zaman açılacağına dair yapılması beklenen toplantı tarihi belli oldu.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında "Alınan tedbirlerle vaka sayısında yüzde 80’e varan hızlı bir düşüş sağlandı. Ancak bütün çabalarımıza rağmen bu düşüş yavaşladı" açıklamasını yapmıştı.
Yaşanan bu gelişmeler sonrasında gözler yapılacak Kabine Toplantısına çevrildi. 1 Şubat Pazartesi günü yapılması beklenen kritik toplantıda ana gündem maddesi koronavirüs olacak. Kabine toplantısında lokanta, restoran ve kafelerin açılması, sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması gibi konular ele alınacak.


Ayrıca, 'Okullarda yüz yüze eğitime 15 Şubat'ta mı başlanacak?' sorusunun da bu toplantıda yanıt bulması bekleniyor.

Gıda fiyatlarındaki bitmeyen artış

Pandeminden etkilenen sektörlere verilecek destekler ve gıda fiyatlarındaki artışının önüne geçilmesi için izlenecek politikalar da kapsamlı bir şekilde gözden geçirilecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunumu ve Bilim Kurulu'nun mesajları doğrultusunda, merak edilen soruların yanıtını ulusa sesleniş konuşmasında verecek.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum