Süper Lig'de kim şampiyon olur? Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe nasıl şampiyon olur? İşte tüm olasılıklar

Süper Lig'in şampiyonu ve düşen takımları bu hafta oynanacak 42. hafta maçlarıyla belli olacak. Peki Beşiktaş nasıl şampiyon olur, yenilirse ne olur, Galatasaray nasıl şampiyon olur, berabere kalırsa ne olur, Fenerbahçe nasıl şampiyon olur, kazanırsa şampiyon oluyor mu?

Süper Lig'de kim şampiyon olur? Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe nasıl şampiyon olur? İşte tüm olasılıklar

Süper Lig'de heyecan şampiyonluk yarışında ve kümede düşme hattındaki meraklı bekleyiş bu hafta oynanacak 42.hafta maçlarıyla birlikte son bulacak. Maçların başlamasıyla birlikte Süper Lig puan durumu güncellenecek şampiyon ve düşen takımlar belli olacak.

Süper Lig puan durumu 42. hafta öncesi sıralama yine merak ediliyor. İşte Süper Lig'de son puan durumu ve şampiyonluk yarışında kalan maçlar...

BEŞİKTAŞ NASIL ŞAMPİYON OLUR?

Beşiktaş ligin son haftasında oynayacağı Göztepe karşısında galip gelir, Galatasaray Yeni Malatyaspor karşısında kaybederse, siyah beyazlı ekip şampiyon olacak.

Beşiktaş ile Galatasaray kazanırsa, siyah beyazlı takım genel averajda üstünlüğünü korursa şampiyonluğunu ilan edecek.

Beşiktaş berabere kalır, Galatasaray yenilirse Beşiktaş, Fenerbahçe kazansa bile ikili averajda sarı lacivertli ekibe üstünlük kurduğu için şampiyon olacak.

Beşiktaş tek farklı, Galatasaray üç farklı kazanırsa averaj eşitleniyor. Bu durumda toplam gol sayısına bakılacak ve Beşiktaş şampiyonluğuna ilan edebilecek.

 

Beşiktaş ile Galatasaray berabere kalır, Fenerbahçe kaybederse siyah beyazlı takım şampiyon olacak.

Hem Beşiktaş hem de Galatasaray sahadan beraberlikle ayrılır ve Fenerbahçe deplasmanda kazanırsa ligde puanlar eşitlenmiş olacak ve bu durumda da 3'lü averaja bakılacak.

3 takımın birbirleriyle oynadığı karşılaşmalardan oluşan puan durumunda Beşiktaş ve Galatasaray 7 puan topladı. Ancak averaj farkıyla siyah-beyazlılar önde olduğu için 3'lü averajda Beşiktaş sezonu lider tamamlayacak.

 

Grafik: TRT Haber

GALATASARAY NASIL ŞAMPİYON OLUR?: 

Galatasaray ligin son haftasında Yeni Malatyaspor karşısında kazanır, Beşiktaş puan kaybederse sarı kırmızılılar şampiyon oluyor.

Galatasaray berabere kalır, Beşiktaş yenilirse sarı kırmızılılar şampiyonluğunu ilan edecek.

Galatasaray en az 4 farklı, Beşiktaş en fazla 1 farklı kazanırsa sarı kırmızılılar genel averajla 23'üncü şampiyonluğuna kavuşacak.

  

Grafik: TRT Haber

FENERBAHÇE NASIL ŞAMPİYON OLUR?: Ligde 79 puanla 3.sırada bulunan Fenerbahçe'nin şampiyon olmasın tek yolu Galatasaray ve Beşiktaş'ın son maçlarını kaybedip düşme potasında olan deplasman maçını kazanması şart. Galatasaray- Beşiktaş'tan birisi yenilse diğeri berabere kalsa bile averaj nedeniyle kazansa bile 82 puana 2.olur.

Ligde 3. sıraya gerileyen Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı oldukça zayıf. Rakiplerinin 2 puan gerisinde bulunan sarı-lacivertli ekip, ikili averajda hem Beşiktaş hem de Galatasaray'dan geride.

Beşiktaş ya da Galatasaray'ın son haftada alacağı 1 puan, Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansını yok ediyor.

Sarı-lacivertlilerin şampiyon olabilmesi için Beşiktaş'ın Göztepe karşısında, Galatasaray'ın da Yeni Malatyaspor'a karşı sahadan mağlubiyetle ayrılması ve Fenerbahçe'nin Kayserispor deplasmanında 3 puan alması gerekiyor.

Süper Lig puan durumu 42. hafta öncesi sıralama yine merak ediliyor. İşte Süper Lig'de son puan durumu ve şampiyonluk yarışında kalan maçlar...

SÜPER LİG PUAN DURUMU

BEŞİKTAŞ'IN KALAN MAÇLARI
Göztepe (D)

FENERBAHÇE'NİN KALAN MAÇLARI
Kayserispor (D)

GALATASARAY'IN KALAN MAÇLARI
Malatyaspor

 PEKİ SİZCE KİM ŞAMPİYON OLUR?


Çok Okunanlar