Suat Kılıç kimdir? Yeniden Refah Ankara adayı Suat Kılıç kimdir? Kaç yaşında, aslen nerelidir?

Yeniden Refah Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Suat Kılıç olmuştur. Eski Bakan olan Suat Kılıç'ın hayatı araştırılıyor. Peki, Suat Kılıç kaç yaşında? Suat Kılıç aslen nerelidir? Suat Kılıç'ın siyasi kariyeri ve hayatı hakkında tüm detaylar Suat Kılıç kimdir biyografisi içeriğimizdedir...

Suat Kılıç kimdir? Yeniden Refah Ankara adayı Suat Kılıç kimdir? Kaç yaşında, aslen nerelidir?

Suat Kılıç Yeniden Refah Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterildi. Peki, Suat Kılıç kimdir? Suat Kılıç kaç yaşında? Suat Kılıç aslen nerelidir? Suat Kılıç'ın siyasi kariyeri ve hayatı hakkında tüm detaylar Suat Kılıç kimdir biyografisi içeriğimizdedir...

Suat Kılıç kimdir?

Suat Kılıç 23 Temmuz 1972'de Samsun'da doğdu. Samsun 19 Mayıs Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Ankara Barosu’nda tamamladı.

Avukat, gazetecilik yaptı. Kanal 7, NTV ve Kanal D’de çalıştı, sarı basın kartı sahibi.

22., 23. ve 24. Dönemlerde Samsun Milletvekili olarak TBMM’de yer aldı.

Suat Kılıç hayatı

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı, AK Parti Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.

TBMM Başkanlık Divanı, Anayasa Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nde görev aldı.

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan 61. T.C. Hükümeti’nde Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevlendirildi. Kurucu bakanlık süresince, merkez ve taşra teşkilatını yapılandırdı. 81 ilimizde spor tesisleri ve üniversite yurtları ile gençlik ve spor projelerinde önemli atılımlar gerçekleştirdi.

Üç  dönem TBMM’de bulunan Kılıç’ın 3 Kasım 2002 seçimleri ile başlayan milletvekilliği görev süresi 7 Haziran 2015 seçimleri ile sona erdi.

Suat Kılıç kimdir? Yeniden Refah Ankara adayı Suat Kılıç kimdir? Kaç yaşında, aslen nerelidir? - Resim : 2

AK Parti'den istifa eden Suat Kılıç, Haziran 2023'de Yeniden Refah Partisi'ne katılmıştır. 

Yeniden Refah Partisi Siyasi İşler Başkanı olan Suat Kılıç, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildi.

Suat Kılıç kimdir? Yeniden Refah Ankara adayı Suat Kılıç kimdir? Kaç yaşında, aslen nerelidir? - Resim : 3

Suat Kılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.