- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Son dakika Hendek'te 150-200 kişinin çalıştığı havai fişek fabrikasında patlama Acı haber geldi

SAKARYA’nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca acı haberi verdi: 73 yaralımız 2 can kaybının olduğunu son dakika olarak açıkladı

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Editör: admin
03 Temmuz 2020 - 12:45 - Güncelleme: 03 Temmuz 2020 - 14:26

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında saat 11:10 sularında patlama meydana geldi. Patlama kentin neredeyse tüm kesimlerinden duyuldu.
 

Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama sonrası geniş alanda duyulan patlama sesi ses nedeniyle insanlar sokağa döküldü. Türkiye'nin en büyük havai fişek fabrikalarından biri olduğu söylenen binada 190 kişi olduğu açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 3 bakan bölgeye gidiyor.

Son dakika bilgisine göre 2 kişi hayatını kaybetti. 73 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

PATLAMA ANI KAMERADAOlayın ardından AFAD, 112, jandarma, polis ve arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Patlamanın ardından fabrikanın bazı kısımlarında patlama göçükler meydana geldi. Sağlık  Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı son dakika bilgisine göre 2 kişi hayatını kaybetti. 73 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay: 150-200 insan varSakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "Fabrika sahibinden aldığımız bilgiye göre içeride yaklaşık 150-200 insan var. Havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edemiyoruz. Bütün çevre güvenliğini aldık, vatandaşların yaklaşmasına müsaade etmiyoruz" dedi.

73 KİŞİ YARALANDI 2 CAN KAYBI

Sağlı Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamada 

Son dakika bilgisine göre 2 kişi hayatını kaybetti. 73 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
 

BAKAN PAKDEMİRLİ: 1 UÇAK, 2 HELİKOPTER VE 15 ARAZÖZÜ BÖLGEYE GÖNDERDİK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Orman Genel Müdürlüğümüze bağlı 1 uçak, 2 helikopter ve 15 arazöz araç takviyesinde bulunarak, bölgeye gönderdik. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

CHP'Lİ ÖZKOÇ: OLAYI TAKİP EDİYORUZ

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, patlamayla ilgili olarak, "Sakarya Hendek İlçesinde havai fişek fabrikamız patladı. Temennimiz can kaybı olmaması yönünde. Olayı takip ediyoruz. Geçmiş olsun Sakarya..." şeklinde konuştu.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD'dan patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, "Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası AFAD, 112, İtfaiye ve Jandarma ekipleri bölgeye ivedilikle sevk edilmiş olup, yangına müdahale çalışmaları devam etmektedir." denildi.

DEPREM CİHAZLARINDA İLKİ 11:05'TE OLMAK ÜZERE 3 PATLAMA KAYDEDİLDİ

AFAD'ın Hendek bölgesindeki deprem kayıt cihazlarına göre, ilk patlama 11:05'te olmak üzere saat 11:15 ve 11:18'de 3 güçlü patlama kaydedildi.

Son Dakika: Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi

3 Bakan Olay Yerinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, patlamaya ilişkin inceleme için Sakarya'ya Hendek'e geldi.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "150-200 civarında çalışanı olduğu söyleniyor. Ambulans ve itfaiye dışında kimseyi almıyorlar. Net bir bilgim yok. 3-4 yıl önce de patlama yaşandı. Aynı fabrikada oldu. Ölen olmamıştı. Patlamalar hala sürüyor. Olay yerine 300 metre mesafedeyim. İlk baştaki kadar güçlü olmasa da patlamalar sürüyor. Tüm ekipler şu an burada. Hendek ilçesine 16 kilometre mesafede bir tesis" dedi.

''Bomba düştü sandık''

Başkan Babaoğlu, "Çok güçlü bir patlamaydı. Telefonlarımız susmuyor. Tüm kentte duyuldu. Çevre illerde de duyuldu. Bomba düştü sandık. Şu an güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik çemberi kuruldu." diye konuştu.

Fabrikada patlamalar devam ediyor. Fabrika çevresine kurtarma ekipleri haricinde kimse yaklaştırılmıyor

 

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum