Sivilcesiz ve Işıltılı Bir Cilt için Doğal Mucize Karışım İşte tarifi ve malzemeleri

Genellikle kadınların tadını kaçıran ciltteki yaşlanma lekeleri, sivilceler ve kırışıklıklar gün içinde, iş esnasında güvensizlik kaynağı olabiliyor. Peki Sivilcesiz ve Işıltılı Bir Cilt için nasıl yapılır, malzemeleri, yapılışı etkileri hakkında merak edilenler haberimizde.

Sivilcesiz ve Işıltılı Bir Cilt için Doğal Mucize Karışım İşte tarifi ve malzemeleri
Editör: admin
11 Ekim 2020 - 19:12

Yara izi, akne, güneş lekeleri, sivilceler ve diğer cilt sorunlarıyla mücadele eden çoğu insan, mağazadan satın alınan cilt bakım ürünlerine bir dolu para harcıyor. Bu ürünle genellikle zararlı kimyasallar içerirler. Cildinizi bakıma ihtiyacı varsa hazır ürünler yerine bu doğal bir yüz maskesini deneyin!

Karbonat ve elma sirkeli yüz maskesi nasıl yapılır?

İçerdiği tüm malzemeler tamamen doğal ve cilt için faydalı olan bu yüz maskesinin hazırlaması hem kolay hem ucuz. Maskeyi hazırlamak için gereken malzemelerin hepsi muhtemelen evinizde halihazırda var. Bu maske, kir veyabancı maddeleri cildinizden uzaklaştıracak ve cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz hissetmesini sağlayacak.Ne işe yarıyor?

Karbonattın antiseptik ve anti-inflamatuar özellikleri, sivilceleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda ciltteki pH seviyelerini dengelemeye yardımcı olarak yeni sivilce oluşumunu önler.

Elma sirkesi, sağlıklı ve canlı yeni deriyi ortaya çıkarmak için ciltteki ölü hücreleri arındıran alfa hidroksi asitler içerir. Elma sirkesi aynı zamanda güçlü bir antibakteriyel, anti-fungal ve sivilceye neden olan bakterilerle mücadeleye yardımcı olan antiviral bir malzemedir.

Maske içindeki bir diğer malzeme olan bal, antibakteriyel özelliği sayesinde cilde çok iyi gelir. Ayrıca bal, cildinizin doğal ışıltısını kazanmasına yardımcı olabilecek antioksidanlardan da bir miktar içerir.Sivilcesiz ve Işıltılı Bir Cilt için Gerekli Malzemeler:

Karbonat
Elma sirkesi
Bal

Sivilcesiz ve Işıltılı Bir Cilt için karışımınTarifi:

1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 2 tatlı kaşığı bal, 2 çay kaşığı kkarbonat karşıtırın. Karışımına yavaşça su ilave edin.

Sivilcesiz ve Işıltılı Bir Cilt için Karışımı Kullanımı:

Gözeneklerinizi açmak ve makyajınızı çıkarmak için yüzünüzü iyice yıkayın.

Yüzünüzü yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Maskeyi yüzünüze eşit bir şekilde uygulayın ve 5-10 dakika bekletin.

Yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temizleyin, ardından gözeneklerinizi sıkılaştırmak için yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Cildinizin doğal, sağlıklı ışıltısını geri kazanmasına yardımcı olmak için bu maskeyi haftada birkaç kez uygulayın!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları