Şehit olan Korgeneral Osman Erbaş kimdir memleketi neresi Acı olay 7 ay önce...

Bitlis'in Tatvan ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da şehit olduğu öğrenildi.

Şehit olan Korgeneral Osman Erbaş kimdir memleketi neresi Acı olay 7 ay önce...
04 Mart 2021 - 21:07 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 21:12
Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamalarına göre, bugün Bingöl’den 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopter Bitlis'in Tatvan ilçesi sınırlarında düştü. Meydana gelen kazada 9 askeri personel şehit oldu, 4’ü ise yaralandı.

Şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu. 

Acı olay:  Yozgat Yerköy'lü olan Şehit Korgeneral Osman Erbaş yedi ay önce de annesi Cemile Erbaş'ı kaybetmişti. 

Osman Erbaş kimdir?: Yozgat doğumlu olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş son yaş kararı ile Elazığ 8. Kolordu Komutanlığına atanmıştı. Erbaş tümgeneral rütbesiyle 2016 yılında 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı olarak görev yapıyordu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis Aytekin Kuru ve Sevda Güngör ile Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine için Adana’da Sabancı Merkez Camii’ndeki cenaze törenine katılan Osman Erbaş, “Türk askeri katil olmaz. Katil Türk askeri değildir. Onlar Türk askeri değil katiller” diyerek bağırmıştı. Şehit ailelerine sarılıp “Ağlamayın” diyerek teselli eden Erbaş, “Türk askeri vatandaşını öldürmez vatandaşına kurşun sıkmaz” demişti.
YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Recep EROL
  1 ay önce
  ALLAH rahmet eylesin.Rabbim sizin gibi vatanını sevenlerin sayısını arttırsın.
 • alperen
  1 ay önce
  TÜRK ASKERİNDEN GERÇEKTEN KENDİ VATANDAŞINA ATEŞ ETMEZ HAİN ÇIKMAZ