Sedat Peker'in son videosunda adı geçen Veyis Ateş kimdir? Sedat Peker'in iddiası doğru mu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya uygulaması YouTube üzerinden videolar yayımlamaya devam ediyor. Bu sabah yayımladığı videolardan 8.'sinde Sedat Peker'in adını geçirdiği Veyis Ateş ve hakkında ortaya koyduğu iddialar ise gündem oldu. Peki Veyis Ateş kimdir? Peker'in iddiaları...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bilindiği üzere her pazar sabahı sosyal paylaşım sitesi YouTube uygulaması üzerinden bir video yayımlayarak gündeme bomba gibi düşmeye devam ediyor. Bu sabah 8. videosunu yayımlayan Peker'in yeni videosunda birçok isimden bahsetmesi de sosyal medyanın gündemine oturdu. Peker'in yeni videosunda bahsettiği isimlerden biri olan Veyis Ateş sosyal medyada konuşulan isimlerden biri oldu. Peki Veyis Ateş kimdir? Sedat Peker'in iddiaları doğru mu? İşte detaylar...

Sedat Peker'in Veyis Ateş iddiası ne: ''Veysi, sen zaten oraya torpille geldin. AK Parti ile dengeyi tutmak için getirdiler. Sende biliyorsun. Sen o işin adamı değilsin. Adam soru soruyor sana ne?''  iddialarında bulundu.

İŞTE PEKER'İN O VİDEOSU

VEYİS ATEŞ KİMDİR?

Tam adıyla Abdurrahman Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. Lisansını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi bölümünde tamamlayan Ateş, üniversite yıllarında radyoya ilgi duydu ve Cem Radyo ile radyoculuk alanına giriş yaptı.

Yaklaşık bir sene Cem Radyo'da çalışan Ateş, üniversiteden mezun olduktan sonra medya hayatına bir süre ara verdi. Bu sırada Tuna Huş, Gülgün Feyman ve Bengül Erdamar'dan diksiyon dersleri aldı.

Veyis Ateş, 8 Nisan 2005 tarihinde kurulmuş bir haber kanalı olan ve 2006 senesinde ATR adıyla test yayınına başlamış olan TV NET’de 2006 senesinde çalışmaya başladı. Burada Ana Haber bülteni sunuculuğunun yanı sıra Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül'le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu.

“Bakış Açısı” programında Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünden önce davetli olduğu son televizyon yayınını Veyis Ateş yaptı.

Veyis Ateş aynı zamanda Spikerler Derneği başkanlığını da yaptı.

Veyis Ateş, TV Net'in ana haber spikerliğini yaparken aynı zamanda 2001 yılından bu yana özel bir kolejde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği de yaptı.

2013 senesinin Ağustos ayında Habertürk TV'ye transfer olan Veyis Ateş, Habertürk TV Genel Yayın eski Yönetmeni Erhan Çelik tarafından 25 Ekim 2014 tarihinde Habertürk TV Ankara temsilciliğine getirildi. 

15 Ocak 2016 tarihinde Habertürk TV Genel Müdürü oldu. 

VEYİS ATEŞ EVLİ Mİ?

2016 yılında Kevser Ateş ile evliliğini noktalamıştır. Sonrasında evlilik yapmamıştır.

Veyis Ateş, gazeteci, sunucu ve programcı olarak kariyerini sürdürmekte, çeşitli kitaplar da yayınlamaktadır.

Etiketler: sedat peker, veyis ateş