Sedat Peker'in son videosunda adı geçen Metin Kıratlı kimdir Suriye'deki parayı o mu yönetiyor

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker bu sabah yayımladığı 8. videosunda yine şok iddialar ortaya attı. Suriye ile yapılan bir ticaretten bahseden Peker, Metin Kıratlı'nın olayın içinde olduğunu ileri sürdü. Metin Kıratlı kimdir? Suriye ticaretini Metin Kıratlı mı yönetiyor? İşte detaylar...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayımladığı son videosunda (8. video) bahsettiği isimler ve olaylar gündeme bomba gibi düştü. Peker'in videosunda, Metin Kıratlı da Suriye ile yapılan ticaret iddialarıyla ismi geçen ve sosyal medyada gündem olan isimlerden oldu. Peki Metin Kıratlı kimdir? Suriye ticareti ile ne ilgisi var? Sedat Peker'in Metin Kıratlı ile ilgili ortaya attığı iddialar ve daha fazlası haberimizin detaylarında...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Metin Kıratlı ile ilgili 8. videosunda öne sürdüğü iddialar şu şekilde:

"Şimdi sizin Suriye'de ticaret yapmanız için ne yapmanız gerek biliyor musunuz? Metin Kıratlı bey var, cumhurbaşkanlığı idari işler başkanı, Külliye'ye gideceksiniz. Ama böyle bir iki kamyonluk işleri söylemiyorum, büyük, kaçak ham petrol, çay, şeker, alüminyum, bakır, ikinci el araç. Milyarlarca dolarlık para."

METİN KIRATLI KİMDİR? NE İŞ YAPAR? KAÇ YAŞINDA?

Metin Kıratlı, 11 Kasım 1969 tarihinde Konya'nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamladı. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

Hakimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat (Antalya) hakimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

2018 yılında 'en yüksek devlet memuru' sıfatıyla Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı olarak atandı.

Metin Kıratlı evli ve iki çocuk babasıdır.

İyi seviyede Almanca konuşabilmektedir.