Sedat Peker'in bahsettiği Ramazan Öztürk kimdir? Suriye'deki ticaretle ilgisi ne

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı son videosunda Suriye ile yapılan ticaretle ilgili şok iddialar öne sürerken Ramazan Öztürk'ün de adını geçirdi. Murat Sancak ile birlikte Peker'in son videosunda adı geçen Ramazan Öztürk kimdir? Suriye'deki ticaretle ilgisi nedir? İşte iddialar...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal paylaşım sitesi YouTube üzerinden yayınladığı 8. videosunda şok iddialarda bulundu. Suriye ile yapılan ticaretten bahseden Peker, Ramazan Öztürk'ün de bu olaylarda yer aldığını öne sürdü. Peker'in bu şok iddialarından sonra Ramazan Öztürk de sosyal medyada merak edilen ve en çok konuşulan isimlerden oldu. Peki Ramazan Öztürk kimdir? Peker, Ramazan Öztürk hakkında neler söyledi? İşte detaylar...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Ramazan Öztürk ile ilgili 8. videosunda öne sürdüğü iddialar şu şekilde:

"Siz oradan onayı aldıktan sonra MT grup var, Murat Sancak, Ramazan Öztürk, tüm hiyerarşi orada. Onların onayı geçtikten sonra, El Nusra'nın iktisat sorumlusu var, Ebu Abdurrahman, Ebu Şeyma ismini de kullanıyor, şu anda da ticaret böyle yapılıyor biliyor musunuz? Ben o zaman ne dedim, bunlara silahları veriyorsunuz, bunlar Türkmenlerle savaşıyor, ya anlat abi bir bilelim. Bir bilelim bizim üstümüzden gidiyor. Ya işte yeni bir dengeler kuruluyor, dedim bana anlatacaksınız."

RAMAZAN ÖZTÜRK KİMDİR? NE İŞ YAPAR?

Ramazan Öztürk, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk’ün oğludur. Talip Öztürk Rizelidir. Çok uzun süredir çay sektöründe Rize’nin önde gelen iş adamlarındandır. Talip Öztürk, BMC Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağıdır.

BMC, 50 yılı aşkın süredir Türk otomotiv sanayisinde, kendi markası ile yurt içi ve yurt dışı pazarlar için üretim yapıyor, yerli ve milli teknoloji ile ticari ve savunma sanayi araç segmentlerinde müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına yönelik ürün geliştiriyor. 

1964 yılında kurulan Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC; bugün, İzmir Pınarbaşı’ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesislerinde, geniş ürün gamı, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi ile otomotiv ve savunma sanayine özel çözümler sunuyor.

İlk günden bugüne 300 bin adedi geçen araç üretimi ile 80’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan BMC; yoğun Ar-Ge çalışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını sürekli yükseltiyor.