Sedat Peker'den bomba Suriye iddiası Milyarlarca dolarlık vurgun ifşası sosyal medyayı salladı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker bu sabah 8. videosunu YouTube üzerinde yayımladı. Yeni videosunda Murat Sancak'ın da adını geçirdi ve şok iddialar ortaya koydu. Peki Peker'in iddiaları doğru mu? Berat Albayrak'ın ekibinden dediği Murat Sancak kimdir? Suriye ticareti ile ne ilgisi var?

Sitene Ekle

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı son videosunda birçok ismin yanında Murat Sancak'ın da adını geçirdi. Suriye ile yapılan ticaretle ilgili şok iddialar ortaya atan Peker, bir silah ticaretinden bahsederken onay alınması için Murat Sancak'a 'başvurulması' gerektiğini öne sürdü. Peker'in iddialarından sonra Murat Sancak da sosyal medyada gündem oldu. Peki Murat Sancak kimdir? Peker, Sancak hakkında ne dedi? İşte detaylar...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Murat Sancak ile ilgili 8. videosunda öne sürdüğü iddialar şu şekilde:

"Siz oradan onayı aldıktan sonra MT grup var, Murat Sancak, Ramazan Öztürk, tüm hiyerarşi orada. Onların onayı geçtikten sonra, El Nusra'nın iktisat sorumlusu var, Ebu Abdurrahman, Ebu Şeyma ismini de kullanıyor, şu anda da ticaret böyle yapılıyor biliyor musunuz?

Ben o zaman ne dedim, bunlara silahları veriyorsunuz, bunlar Türkmenlerle savaşıyor, ya anlat abi bir bilelim. Bir bilelim bizim üstümüzden gidiyor.

Ya işte yeni bir dengeler kuruluyor, dedim bana anlatacaksınız."

MURAT SANCAK KİMDİR? NE İŞ YAPAR?

Murat Sancak, 1970 yılında Siirt Çatılı, Tillo’da dünyaya gelmiştir. Adana Demirspor'un başkanlığını yapıyor. Sancak, MT Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı ile BMC Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütüyor. 

20 Ağustos 2015 yılında suikast girişimine uğramış olup aracına 20 kurşun isabet etmiştir, bu olayda korumaları yaralanırken kendisi yara almadan kurtulmuştur. 

2014-2017 yılları arasında Star Medya'nın başkanlığını yürüttü, 2018 yılında olağanüstü kongre sonucunda Adana Demirspor başkanlığına seçildi.

2020-21 sezonu, TFF 1. lig'de takımın mevcut başkanı iken, Adana Demirspor Süper Lig'e 1. olarak yükselmiştir.

Evli ve 6 çocuk babasıdır. İş adamı Ethem Sancak'ın kuzenidir.