Savaşçı'dan Kuruluş Osman'a Kara Şaman Tugay kimdir, gerçek ismi ne, nereli, kaç yaşında?

FOX TV'de yeni bölümlerinin heyecanla beklendiği Savaşçı dizisinden Kuruluş Osman dizisine olay bir transfer gerçekleşti. İki ünlü oyuncu ATV'nin reyting rekortmeni dizisine katıldı. Bunlardan biri de diziye katılan Kara Şaman Tugay karakteri oldu. Peki diziye katılan Moğolların efsane Moğolların komutanı Kara Şaman Tugay kimdir, asıl isimleri ne, kaç yaşında? sorularının cevabı haberimizde. Teoman Kumbaracıbaşı: 18 Ekim 1971 tarihinde Arjantinli bir anneyle Türk babanın oğlu olarak Arjantin'de doğmuştur. 6 yaşındayken Türkiye'ye gelen Teoman Kumbaracıbaşı, Türkçeyi İlkokulda öğrendi. Liseyi İstanbul Avusturya Lisesi'nde okudu. Okulda koroda şarkı söyledi.

Savaşçı'dan Kuruluş Osman'a Kara Şaman Tugay kimdir, gerçek ismi ne, nereli, kaç yaşında?
03 Mart 2021 - 23:33
Savaşçı dizisi başrol oyuncusu Berk OktayYasak Elma dizisine kaptırdıktan sonra toparlanamadı. Yeni sezona geç giriş yapması beklenen diziden bomba bir transfer de gerçekleşti. ATV'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman'a gelen yeni oyuncular dengeleri değiştirecek. Savaşçı dizisinden Kuruluş Osman dizisine olay bir transfer gerçekleşti. İki ünlü oyuncu ATV'nin reyting rekortmeni dizisine katıldı. Bunlardan biri de diziye katılan Kara Şaman Tugay karakteri oldu. Peki diziye katılan Moğolların efsane Moğol komutanı Kara Şaman Tugay kimdir, asıl isimleri ne, kaç yaşında? sorularının cevabı haberimizde.

Teoman Kumbaracıbaşı: 18 Ekim 1971 tarihinde Arjantinli bir anneyle Türk babanın oğlu olarak Arjantin'de doğmuştur. 6 yaşındayken Türkiye'ye gelen Teoman Kumbaracıbaşı, Türkçeyi İlkokulda öğrendi. Liseyi İstanbul Avusturya Lisesi'nde okudu. Okulda koroda şarkı söyledi.

Lisede okurken tiyatroyla tanıştı. (İTÜ) İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Çeşitli tiyatrolarda sahne önünde ve arkasında çeşitli görevlerde çalıştı.İlk uzun metrajlı filmi 2004 yılında vizyona giren "Yazı Tura" filmi oldu. 

2005 yılında Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile birlikte "Aşka Sürgün" isimli dizide Arda ve Civan Azizoğlu karakterlerini canlandırdı. Dizi bitmeden diziden ayrıldı. Aslı Tandoğan ve Beste Bereket ile Kraft Dublaj Stüdyosunu kurdu. Teoman Kumbaracıbaşı, 2005'te çekilen "Aşka Sürgün" dizisinde tanıştığı Aslı Tandoğan ile birlikte oldu. Özel Bir Lisenin Tiyatrosunu yöneten Teoman Kumbaracıbaşı,"Omzumdaki Melek" isimli tiyatro oyununda rol aldı.

2010 yılında Ata Demirer'in yönettiği Eyyvah Eyvah 2 filminde rol aldı. 2010 yılında Claudia Cardinale ve İsmail Hacıoğlu ile başrolü paylaştığı "Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak" filminde bir İtalyan'ı canlandırdı. Bu filmde ayrıca Fahriye Evcen de rol aldı. 28 Aralık 2012 tarihinde vizyona giren "htr2b : Dönüşüm" adlı korku filminde oynadı. Gitar çalan Teoman Kumbaracıbaşı, "Acaipademler" adında bir müzik gurubu kurdu. Teoman Kumbaracıbaşı, daha önce bir avukat hanım ile evlenip boşanmıştır.


Deniz adında bir oğlu vardır. Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelenyönetmenliğinde başlayan "Güneşin Kızları" adlı dizinin oyuncu kadrosundaydı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum