Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan su uyarısı geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hatay'da geçtiğimiz akşam meydana gelen deprem hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan su uyarısı geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hatay'da geçtiğimiz akşam meydana gelen deprem hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Su güvenliğine değinen Bakan Fahrettin Koca açıklamaları ile dikkat çekti. 

Hatay'daki su güvenliğine dair açıklamalarda bulunan Bakan Fahrettin Koca şebeke suyuna dikkat çekerek 'Hatay'da şebeke suyu, içme suyu olarak kullanılmaya elverişli değil ancak günlük kullanıma uygundur' dedi.

BAKAN KOCA UYARIDA BULUNDU!

Twitter hesabından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hatay'da 20 Şubat akşamı meydana gelen depremin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Uyarı yapan Bakan Fahrettin Koca şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılmamasına dikkat çekerken açıklamasında şu ifadeleri dile getirdi;

Çevre sağlığı ekiplerimiz Hatay’da su güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor. Depremden etkilenmeyip şebeke suyu verilen bölgelerden test için alınan numuneler Sahra Hastanesi bünyesinde kurulan Laboratuvara götürüyor. Suyun kullanıma uygunluğu bu testler sonucu tespit ediliyor.

Hatay’da, depremden etkilenen ve şebeke suyu verilemeyen bölgelere ise, su, belediyeler tarafından tankerlerle taşınıyor. Tankerlerle getirilen suyun klorlanması ve test edilmesi işlemleri de Sağlık Bakanlığı Çevre Sağlığı Ekipleri tarafından yürütülüyor.

Elimizdeki sonuçlara göre, Hatay’da şebeke suyu, içme suyu olarak kullanılmaya şu aşamada elverişli değildir. Şebeke suyu, şu aşamada ancak günlük kullanıma elverişlidir.

Etiketler: hatay