Safir Gülfem Kimdir, Kaç Yaşında? Safir Gülfem'i Kim Oynuyor, Gerçek Adı Hangi Dizilerde Oynadı?

Atv ’nin yeni dizisi Safir’in oyuncusu İpek Tuzcuoğlu, Gülfem Gülsoy karakterine hayat veriyor. Peki, Gülfem Gülsoy kimdir? Safir dizisi Gülfem Gülsoy hangi dizilerde oynadı? İşte Safir dizisi Gülfem Gülsoy hayatı ve özellikleri…

Safir Gülfem Kimdir, Kaç Yaşında? Safir Gülfem'i Kim Oynuyor, Gerçek Adı Hangi Dizilerde Oynadı?

 İpek Tuzcuoğlu, atv’nin yeni dizisi Safir’de Gülfem Gülsoy karakterini canlandırıyor. Tuzcuoğlu, daha önce Asmalı Konak, Aşk ve Mavi gibi başarılı dizilerde rol almıştı. Safir dizisi, Gülsoy ailesinin ihtiras, tutku ve intikam dolu hikayesini anlatıyor.

Gülfem Gülsoy  karakteriyle dizide yer alan  isimlerden İpek Tuzcuoğlu’nun kim olduğunu merak eden vatandaşlar arama motorlarında ‘İpek Tuzcuoğlu kimdir, Safir  Gülfem Gülsoy nereli, Safir  Gülfem Gülsoy kaç yaşında, Safir Gülfem Gülsoy mesleği ne, Safir Gülfem Gülsoy'un rol aldığı diziler hangileri?’ sorularının cevabını araştırıyor. İşte detaylar…

Safir Gülfem Kimdir, Kaç Yaşında? Safir Gülfem'i Kim Oynuyor, Gerçek Adı Hangi Dizilerde Oynadı? - Resim : 1

SAFİR DİZİSİ GÜLFEM GÜLSOY KİMDİR?

Gülsoy ailesinin gelini dinç, bakımlı, eğitimli vegüzel bir kadındır. Kocası Ahmet'i genç yaşta kaybetmiş ve bir daha evlenmemiştir. Kapadokya'nın tanınan ve zengin bir ailesine mensup olan kocasıyla İstanbul'da üniversite öğrencisiyken tanışıp severek evlenmişler Ateş, Yaman ve Okan adında üç erkek çocuk doğurmuştur. Kayınpederi Ömer ile iyi bir ilişkisi vardır. Kocasının ölümün üzüntüsü dışında Gülfem tek bir gün bile sıkıntı çekmemiştir. Çocukları içinde en çok büyük oğlu Ateş'in yeri ayrıdır, hatta ona bağımlı durumdadır. Diğer iki oğluna da Ateş kadar olmasa da çok düşkündür. Hayattaki en kıymetli varlıkları çocuklardır. Onlar için göze alamayacağı hiçbir fedakarlık yoktur.

Safir Gülfem Kimdir, Kaç Yaşında? Safir Gülfem'i Kim Oynuyor, Gerçek Adı Hangi Dizilerde Oynadı? - Resim : 2

SAFİR GÜLFEM GÜLSOY’U KİM OYNUYOR? SAFİR DİZİSİ GÜLFEM GÜLSOY KİMDİR?

Safir dizisi Gülfem Gülsoy karakterini, tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu İpek Tuzcuoğlu canlandırıyor.

Safir Gülfem Kimdir, Kaç Yaşında? Safir Gülfem'i Kim Oynuyor, Gerçek Adı Hangi Dizilerde Oynadı? - Resim : 3

İPEK TUZCUOĞLU KİMDİR, NERELİ KAÇ YAŞINDA?

İpek Tuzcuoğlu, 11 Kasım 1971 tarihinde İzmir’de doğdu. Üç yaşından itibaren bale eğitimi alan Tuzcuoğlu, 16 yaşında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda dansçı olarak sahneye çıktı. Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda bir yıl görev yaptı. TRT’nin çeşitli dramalarında rol alan Tuzcuoğlu, 1995 yılında İstanbul’a geldi. Sinema filmleri, televizyon dizileri, reklam oyunculuğu ve program sunuculuğu yaptı.

Tuzcuoğlu’nun kariyerindeki en büyük çıkışı 2000’li yıllarda Kapadokya’da çekilen unutulmaz dizi Asmalı Konak ile oldu. Dizide Dicle karakterini canlandıran Tuzcuoğlu, bu rolüyle 10. Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde En İyi TV Oyuncusu ödülünü kazandı2. Tuzcuoğlu, daha sonra Ah Be İstanbul, Köpek, Mahşer-Nabucco’nun Zehri, Dürüye’nin Güğümleri, Avrupa Avrupa, Her Şey Yolunda Merkez, Aşkın Halleri, Ne Diyosuun, Diğer Yarım, Yalaza ve Aşk ve Mavi gibi popüler dizilerde rol aldı.

Tuzcuoğlu’nun son projesi ise atv’nin yeni dizisi Safir oldu. Dizide Gülfem Gülsoy karakterini canlandıran Tuzcuoğlu, Özge Yağız ve İlhan Şen ile başrolü paylaşıyor.

Safir Gülfem Kimdir, Kaç Yaşında? Safir Gülfem'i Kim Oynuyor, Gerçek Adı Hangi Dizilerde Oynadı? - Resim : 4

İPEK TUZCUOĞLU FİLM VE DİZİLERİ

Tövbeler Olsun
Aşk ve Mavi
Yalaza
Diğer Yarım
Ne Diyosuun
Her Şey Yolunda Merkez
Aşkın Halleri
Avrupa Avrupa
Dürüye'nin Güğümleri
Mahşer
Köpek
Ah Be İstanbul
Asmalı Konak
Evdeki Yabancı
Cinlerle Periler
Aşkın Dağlarda Gezer
Feride
Deli Divane

 

İpek Tuzcuoğlu kimdir? - İpek Tuzcuoğlu Türk oyuncudur.
İpek Tuzcuoğlu kaç yaşında? - İpek Tuzcuoğlu 51 yaşındadır.
İpek Tuzcuoğlu nereli? - İpek Tuzcuoğlu İzmir doğumludur.
İpek Tuzcuoğlu hangi dizilerde oynadı? - İpek Tuzcuoğlu Asmalı Konak, Aşk ve Mavi, Safir gibi dizilerde oynadı.
İpek Tuzcuoğlu’nun sevgilisi var mı? - İpek Tuzcuoğlu’nun sevgilisi hakkında bilinen bir bilgi yoktur.

Etiketler: Safir, İpek Tuzcuoğlu, Atv