- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Rusya'dan Koronavirüse Karşı İlaç Atağı

Dünyayı saran Corona virüsü salgınının en sert vurduğu ülkeler arasında olan Rusya, sağlık sistemi üzerindeki yükü hafifletmek ve ekonomik faaliyetlere dönüşü hızlandırmak umuduyla, Avifavir adlı antiviral ilacın Corona virüsü tedavisinde kullanılmasını onayladı

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Rusya'dan Koronavirüse Karşı İlaç Atağı
02 Haziran 2020 - 20:39

Dünyayı saran Covid_19 virüsü salgınının en sert vurduğu ülkeler arasında olan Rusya, sağlık sistemi üzerindeki yükü hafifletmek ve ekonomik faaliyetlere dönüşü hızlandırmak umuduyla, Avifavir adlı antiviral ilacın Corona virüsü tedavisinde kullanılmasını onayladı.

Rusya’da hastaneler, Corona virüsü hastalarını 11 Haziran’dan itibaren Avifavir’le tedavi etmeye başlayacak. Reuters’a konuşan Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) Başkanı Kiril Dimitriyev, ilacın ayda 60 bin hastayı tedavi edecek miktarda üretilmesi için gerekli adımların atıldığını kaydetti.

Dimitriyev, Rus bilim adamlarının ilaç üzerinde güçlendirici bazı değişiklikler yaptıklarını ve Moskova’nın bu değişikliklerin ayrıntılarını iki hafta içinde dünyayla paylaşmayı planladığını söyledi.

Japonya da test ediyor

Jenerik adı favipiravir olan Avifavir ilk kez 1990’larda Japon bir firma tarafından geliştirildi. Firma saha sonra sağlık sektörüne adım atan Fujifilm tarafından satın alındı.

Corona virüsü tedavisi için Avigan adı altında Japonya’da da test edilen ilacı Başbakan Shinzo Abe de destekliyor. İlaçla ilgili araştırmalara hükümetten 128 milyon dolar fon aktarıldı, ancak ilacın kullanımı henüz onaylanmadı.


Editor:  admin
- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum