Ramazan Bayramı tatili kaç gün Ramazan Bayramı ne zaman Diyanet takvimi

Müslümanlar için kutsal kabul edilen Ramazan Bayramı tarihleri belli oldu. Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı'nda kaç gün tatil olacak sorularının cevapları araştırılmaya başlandı. Diyanet 2021 dini günler takvimi ile bayram tarihleri belli oldu. 2021 Ramazan Bayramı için geri sayım başlamışken tatil günleri konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Ramazan Bayramı tatili kaç gün Ramazan Bayramı ne zaman Diyanet takvimi

Müslümanlar için kutsal olan, fazileti bol Üç Aylar'dan Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Ramazan Bayramı'nın ne zaman olacağı konusu merak edilmeye ve araştırılmaya başlandı. Milyonlarca vatandaş Ramazan Bayramı tatilini merak edip iple çekerken Diyanet 2021 dini günler takvimi de yayınlandı. Takvime göre bayram tarihleri belli oldu. Fakat Ramazan Bayramı'nda yapılacak tatil konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bütün Müslümanların Ramazan ayını ibadetle geçirip bayram heyecanını yaşayacağı tarihler belli oldu. İşte detaylar...

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan 2021 dini günler takvimine göre Ramazan ayı 13 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 12 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek.


RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?


Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 dini günler takvimine göre;

Ramazan Bayramı arefe günü: 12 Mayıs Çarşamba

Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. gün 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi tarihlerinde idrak edilecek.