Ramazan'a kaç gün kaldı İlk oruç ne zaman tutulacak

Müslüman alemi için, kutsal Üç aylardan en faziletlisi kabul edilen Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kaldı. İlk orucun ne zaman tutulacağı merak konusu olurken Kadir Gecesini de içinde bulunduran Ramazan ayının başladığı tarih araştırılıyor. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan 2021 dini günler takvimine göre Ramazan ayının başlayacağı tarih...

On bir ayın sultanı Ramazan'ın başlayacağı tarih merak edilirken ilk orucun ne zaman tutulacağı da araştırılan konular arasında bulunuyor. Kur'an-ı Kerîm'de adı geçen ve faziletlerine vurgu yapılan, ibadet ayı Ramazan ne zaman başlıyor? Hangi gün oruç tutulmaya başlanacak? Kadir Gecesini de içinde barındıran Ramazan ayının başlayacağı tarih Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini günler takvimiyle birlikte belli oldu.

İLK ORUÇ HANGİ GÜN TUTULACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı 2021 yılı dini günler takvimine göre Ramazan ayı 13 Nisan 2021 tarihinde başlayacak. Müslüman alemi 13 Nisan tarihi itibariyle farz olan oruç ibadetini yerine getirecekler. Ramazan ayı 12 Mayıs 2021 tarihinde, Ramazan Bayramı arifesinde tutulacak olan son oruçla birlikte son buluyor.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN? KAÇ GÜN KALDI?

13 Nisan tarihinde başlayacak olan mübarek Ramazan ayına 14 gün kaldı.

Mübarek Kadir Gecesi ise 8 Mayıs'ta idrak edilecek.
Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe
Ramazan Bayramı 2. gün 14 Mayıs Cuma
Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi