Erdoğan: Edepsizlere parlamentonun gereken cevabı vermesi lazım

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik, 'Lütfen bu hanımefendiye haddini bildirin' sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, "Bayan grup başkanvekilimize bu şekilde...

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Politika 20.11.2019, 13:45
Erdoğan: Edepsizlere parlamentonun gereken cevabı vermesi lazım
- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik, 'Lütfen bu hanımefendiye haddini bildirin' sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, "Bayan grup başkanvekilimize bu şekilde saldıracak olan ahlaksız, edepsizlere bu parlamento içinde, parlamentonun gereken cevabı vermesi lazım. Ceza ise ceza vermesi lazım. 'Efendim işte özür diledi.' Bıraksınlar bu işi, bunlar öyle kuru özürle geçiştirilecek işler değil" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan, kongre hazırlıklarının takvime uygun şekilde sürdüğünü, Aralık ayında belde, Şubat ayında ise ilçe, yaz sonuna doğru il kongrelerinin başlayacağını söyledi. Erdoğan, 2018 ve 2019 seçimlerinin sonuçlarını sandık sandık, mahalle mahalle, ilçe ilçe tetkik ederek gereken derslerin alınması gerektiğini belirterek, "Bir yerde oyumuz düşmüşse, hele hele milletvekili ve belediye başkanı sayımız azalmışsa, hiçbir şey yok gibi hareket edemeyiz. Bu tür yerlerde önce teşhisi doğru koyacağız, sonra da en ideal çözümü hayata geçireceğiz" dedi.
'İÇ SİYASETTE BAMBAŞKA BİR FOTOĞRAFLA KARŞI KARŞIYAYIZ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin güvenlikten ekonomiye kadar pek çok cephede aynı anda beka mücadelesi verdiğini kaydederek, dışarıdan gelen tehditleri bertaraf etme noktasında hiçbir sorunlarının bulunmadığını vurguladı. Son birkaç yılda Suriye'de, Irak'ta, Doğu Akdeniz'de ve sığınmacı meselesinde elde edilen sonuçların, başarı hikayesi olduğunu aktaran Erdoğan, "Bu sorunlar üzerinden Türkiye'ye diz çöktürmeyi planlayanlar, ülkemizin elde ettiği kazanımlar karşısında şaşkınlıklarını da gizleyemiyorlar. Ülkemize ve milletimize husumet besleyenleri şaşırtmak, bizim için en büyük şereftir. Yürüttüğümüz mücadelede en büyük güç ve moral kaynağımız milletimizin desteğidir. Yurtiçinde ve yurtdışında gittiğimiz her yerde karşılaştığımız samimi sevgi seli bunun en büyük ispatıdır. Ancak beka mücadelemizde durum böyleyken, iç siyasette bambaşka bir fotoğrafla karşı karşıyayız. Cumhur İttifakı içinde birlikte olduğumuz MHP ve diğer kardeşlerimiz, sağ olsunlar bugüne kadar attığımız her adımda bize destek verdiler. Buna karşılık CHP ve HDP ile onlarla hareket eden marjinal çevreler, yalanda ve iftirada adeta sınır tanımıyorlar. Özellikle CHP Genel Başkanı Türkiye'nin tüm milli meselelerinde sinsi, hasmane ve yıkıcı bir tavır içindedir" diye konuştu.
'ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE DE SAYGISI YOK'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sakarya'daki tank palet fabrikası, istihdam ve emeklilik konularındaki iddialarına dünkü grup toplantısında cevap verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
"Aynı yalanların bir kısmını bizden hemen sonra geçtiği kameralar karşısında yenilerini ekleyerek tekrarlamaktan hicap duymadı. 'İspatla' diyoruz, onu yapamıyor. 'Yalan söyleme' diyoruz, bundan da kendini alamıyor. 'Madem hakkı söyleyemiyorsun, öyleyse hiç olmazsa sus' diyoruz, onu hiç beceremiyor. Ağzını her açtığında dünyanın en büyük devletlerini kurmuş ve medeniyetini inşa etmiş ecdadımıza hakaret etmeyi maharet sanıyor. Bu zaten kendi geçmişinden, kendi köklerinden utanması bizi ilgilendirmez. Ama hiç kimsenin milletimizin tarihine, ecdadın aziz hatırasına haksızlık etmesine rıza gösteremeyiz. Bu kişinin sadece ecdada değil, milletimizin bugün yaşayan fertlerine ve bilhassa çocuklarımızın geleceğine de saygısı yok."
'BAY KEMAL BİNDE BİRLE YÜZDE 1,1'İ AYIRT EDEMEZ'
Kılıçdaroğlu'nun, ‘Can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yabancı sermaye gelmez’ sözlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun yabancılara, ‘Türkiye’ye yatırım yapmayın’ dediğini kaydetti. "Kendi ülkesini küresel sermayeye kötüleyerek, dış yatırım gelmesini önüne geçmeye çalışmanın adı, açıkça söylemek gerekirse ihanetin dik alasıdır" diyen Erdoğan, şunları söyledi:
"Neyse ki bu zatı sadece biz değil, küresel sermaye de ciddiye almıyor. Ülkemizde yatırım yapan veya yapmak isteyen küresel sermaye Türkiye'nin gücünün ve imkanlarının gayet iyi farkında. Türkiye'nin küresel doğrudan yatırımlardan aldığı pay, bizim dönemimizde binde birden, yüzde 1,1'e çıkmıştır. Bay Kemal önce bunu bir defa öğrenmen lazım. Ama Bay Kemal binde birle yüzde 1,1'i ayırt edemez. Uluslararası firmaların çoğu, özellikle batı medyasının ve ülkemiz karşıtı lobilerin baskılarına rağmen yatırım için Türkiye'yi tercih ediyor."
'DÜNYADAKİ HİÇ KİMSE CİDDİYE ALMIYOR'
Konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmeye devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her milli meselemizde karşımızdakilerin ağzıyla ve üslubuyla bize saldırdı. Dediğim gibi;  Allah'a şükür bu zatı sadece biz değil, dünyadaki hiç kimse ciddiye almıyor da, zararı sadece kendi partisiyle sınırlı kalıyor" ifadelerini kullandı.
'EDEPSİZ BİR ŞEKİLDE DAVRANAN BİR CHP’NİN YETKİLİLERİ VAR'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün TBMM Genel Kurulu'nda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik, ‘Lütfen bu hanımefendiye haddini bildirin’ sözlerine tepki göstererek, şöyle konuştu:
"Geçmişte de malum Ecevit, o zaman yine bir bayan milletvekilimize, şimdi Malezya büyükelçimize, 'Susturun bu kadını' diye hakaret etmişti. Şimdi dün de herhalde oradan ilhamla Grup Başkanvekilimiz Özlem hanıma, 'Susturun bu kadını' diyecek kadar ahlaksız, edepsiz bir şekilde davranan bir CHP'nin yetkilileri var. Kimse kusura bakmasın; biz bu ahlaksızlara, bu edepsizlere prim verecek durumda değiliz. Tüm grubumuz, hele hele bir bayan milletvekilimize, bir bayan grup başkanvekilimize bu şekilde saldıracak olan ahlaksız, edepsizlere bu parlamento içinde, parlamentonun gereken cevabı da vermesi lazım. Ceza ise ceza vermesi lazım. 'Efendim işte özür diledi.' Bıraksınlar bu işi, bunlar öyle kuru özürle geçiştirilecek işler değil. Neyse parlamentonun içtüzüğündeki veya disiplindeki cezai müeyyideler, bunların verilmesi lazım. Bunların edepsizlikleri karşısında artık 'susmak' diye bir şey yok. Gereği neyse, aynen cevabını vereceğiz. Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz, bunu bileceğiz. Onun için de grup başkanvekilimizin hukukunu tüm grup olarak orada en yüksek seviyede koruma altına almamız hepimizin görevidir. Kusura bakmayın, bunun da gereğini ben tabii grupta olmadığım için ne oldu ne bitti sonradan dinliyorum. Tüm oradaki milletvekili arkadaşlarımın görevidir, bunu yapmaları lazım. Burası yolgeçen hanı değil, burası bir parlamentodur. Bu parlamentonun içinde de özellikle de grup başkanvekili bir hanım kardeşimizin hukukunu sonuna kadar korumak bizim görevimizdir."
'GELİN YATIRIM YAPIN'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizlerdeki ve kurdaki yükseliş sebebiyle kamu borçlanma oranında bir parça artış yaşandığını ancak Avrupa Birliği (AB) kriterlerine göre çok iyi bir durumda olduklarını ifade ederek, "Şöyle Maastricht kriterlerine baktığınızda biz AB üyesi ülkelerin hepsinden çok çok güçlüyüz, çok çok iyi konumdayız. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indirerek, faizleri hızla düşürerek, ülkemizin üzerindeki kara bulutları dağıtıyoruz. 2020 inşallah faizlerin çok daha düştüğü bir yıl olacak. Şimdi ben buradan girişimcilerimize sesleniyorum; gelin yatırım yapın. Her sektöre sesleniyorum; hangi sektörde çalışıyorsan, gel yatırım yap. Bankalarımızın kapısı artık sizlere açık ve faizdeki oranlar açık net ortada. Gel yatırım yap. İki diyorum ki; kendi parana dön. Kendi paranı kullanmaktan çekinme. Artık dövizle borçlanma değil, yerli-milli parayla adım atma dönemine döndük, bunu başarıyla yürütme durumundayız. Şu anda geçen yıl yaşanan sıkıntılar sebebiyle gerileyen konut, otomobil, beyaz eşya satışlarıyla yeni kurulan şirket sayısının yeniden yükselmeye başlaması ekonomideki toparlanmanın işaretlerinden biridir. Konutlarda, otomobilde, beyaz eşyada ciddi bir artış var. Bu artışlar başladı. Burada sadece yatırımcılarımıza sesleniyorum, endişe etmeyin, tereddüt etmeyin, kendi alanlarınızda yatırım yapmaya devam edin" şeklinde konuştu.
'BİRER BİRER HAYATA GEÇİRECEĞİZ'
Demokrasiyi geliştirmek için atılması gereken adımlar olduğu gibi ekonomik alanda da yapısal reformların sürdürülmesi gerektiğini bildiklerini ifade eden Erdoğan, "Bunları da önümüzdeki süreçte birer, birer hayata geçireceğiz. Demokrasiyi, ekonomiyi, güvenliği, altyapıyı hep birlikte ne kadar ileri taşıyabilirsek, ülkemizin geleceğini o derece aydınlık hale getirebiliriz. Bunun için 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz" diye konuştu.
Toplantı Erdoğan’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni nesil erkek oyunculardan kimi daha başarılı buluyorsunuz?
Yeni nesil erkek oyunculardan kimi daha başarılı buluyorsunuz?
Namaz Vakti 28 Mart 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:22
Öğle 12:48
İkindi 16:20
Akşam 19:05
Yatsı 20:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20