Pençe-Kaplan operasyonundan acı haber Şehidimiz var

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kaplan operasyonunda teröristlerle çıkan çatışmada bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Pençe-Kaplan operasyonundan acı haber Şehidimiz var
Editör: admin
21 Haziran 2020 - 23:54

Milli Savunma Bakanlığının (MSB), Irak'ın Hafrin'deki Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada piyade uzman onbaşı Ertuğrul Köse (22) şehit oldu. 

MSB'den yapılan yazılı açıklamada, teröristlerle çıkan çatışmada bugün bir askerin yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Çatışmada 2 teröristin de silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği kaydedilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

Ertuğrul Köse'nin şehadet haberi ailesine ulaştı

Köse'nin şehadet haberini, Mevlana Mahallesi'nde yaşayan annesi Fatma ve baba İsmail Köse'nin yaşadığı eve giden İl Garnizon Komutanı topçu albay Emin Yılmaz Sancaktar ile Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, sağlık görevlileri eşliğinde verdi.

Şehidin evine ve bulunduğu sokağa Türk bayrağı asılırken haberi alan aile yakınları şehidin baba evine gelerek taziyede bulundu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum