Nisan ayı evde bakım parası yattı mı Bakım parası yatan iller Evde bakım parası başvurusu nasıl yapılır

Nisan ayı evde bakım parası hesaplara yattı mı? Evde bakım parası ne zaman yatacak? Nereden öğrenilir? Evde bakım parası başvurusu nasıl yapılır? Mart ayının gelmesiyle birlikte en çok merak edilip araştırılan konulardan olan evde bakım parası hakkındaki detayları haberimizde bir araya getirdik.

2021 yılı Nisan ayında zamlı bakım maaşları yatacak. 2021 yılı ilk altı ayı için evde bakım maaşı 1657,86 TL oldu. Her ay yatırılan evde bakım parası, ayın 15'i ile 31'i arasında hesaplarda yer almaya başlıyor. 15 Nisan'dan itibaren kademe kademe hesaplara yatırılacak olan evde bakım maaşları iller listesini maaşlar yatmaya başladıktan sonra haberimizde bulabilirsiniz.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Evde Bakım Parası Başvurusu için bazı belgeleri bulundurmanız gerekmekte. Bunlar bakıcının TC Kimlik fotokopisi, engelli raporu, kimlik belgesi ve 2 adet vesikalık fotoğrafdır. Bu belgelerle beraber bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'ne başvurmanız durumunda Evde Bakım Parası'ndan yararlanmanız mümkündür.

Evde bakım parası sorgulamasını E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet'e giriş yaptıktan sonra arama kısmına ''Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama'' yazacaksınız. Arama yaptığınızda gelen ekrandan gerekli bilgileri görüntüleyebilirsiniz.