Mehmet Öz'e tepki yağdı! Ünlü programı sundu ortalık karıştı

ABD'in televizyonlarının en ünlü ve uzun soluklu programlarından biri olan 'Jeopardy!'e, Dr. Mehmet Öz konuk sunucu olarak katıldı. İzleyiciler ve programın eski katılımcıları programın yapımcılarını eleştiri yağmuruna tuttu.

Mehmet Öz'e tepki yağdı! Ünlü programı sundu ortalık karıştı
23 Mart 2021 - 19:53
"The Dr. Oz Show" programının sunucusu Dr. Mehmet Öz, Türkiye’de de 1990’lı yıllarda ‘Riziko!’ adıyla yayınlanan 'Jeopardy!'nin sunucusu Alex Trebek'in yaşamını yitirmesi üzerine iki hafta boyuncu konuk sunucu olarak ekranlara çıktı.     

Independent Türkçe'nin New York Post'tan aktardığı haberine göre, Öz ile beraber konuk sunucular arasında Katie Couric, Mayim Bialik ve Aaron Rodgers gibi isimler de yer aldı.     

‘DOKTORLUĞU KULLANARAK SÜRDÜRDÜĞÜ TELEVİZYON KARİYERİ AMERİKAN HALKINA ZARAR VERİYOR’    


Eski yarışmacıların paylaştığı mektupta “Dr. Öz kariyerine Oprah Winfrey Show’da konuk tıbbi uzman olarak başladı. Üzerine araştırma yapmadan ortaya attığı tehlikeli iddiaları pek çok kişinin tepkisini çekiyor. 20 yıldır doktorluğunu kullanarak devam ettirdiği televizyon kariyeri, ettiği yeminin aksine Amerikan halkına zarar veriyor. Bu zararlı fikirler arasında hiçbir işe yaramayan takviye ilaçlar, otizmle ilgili tehlikeli tedaviler ve Covid-19’a karşı hidroksiklorokin kullanılması gibi örnekler yer alıyor” ifadelerine yer verildi.    

‘TIBBİ TAVSİYELERİ TEMELSİZ VE HATALI’    

Mektup sosyal medyada defalarca paylaşılırken, 2014 yılında yapılan bir çalışmanın Dr. Öz’ün tıbbi tavsiyelerinin yarısının temelsiz ve hatalı olduğunu ortaya koyduğunu öne sürüldü.    Henüz programın yapımcılarından ya da Dr. Öz’ün temsilcilerinden tepkilere ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum