Matrix 4'ün heyecanla beklenen fragmanı yayınlandı

Matrix 4’ten ilk resmi fragman geldi. Vizyona girdiği 1999 yılından sonra sinema dünyasını ciddi ölçüde değiştiren Matrix‘in yeni filmi Matrix 4: Resurrections fra...

Matrix 4: Resurrections yayın tarihi
Matrix devam filminin geleceği haberi 2019 yılında verilmişti. Hayranlarının ümidi kestiği devam filmi için çekimler ise 2020’nin Şubat ayında başlamıştı. Ancak tüm dünyayı etkisi alan pandemi sebebiyle Matrix 4’ün de çekimleri yarım kalmıştı. Bu sebepten ötürü ise 2021 Mart olarak açıklanan vizyon tarihi iki ay ertelenerek Mayıs 2021 olarak değiştirilmişti. Belirtilenlere göre Matrix 4: Resurrections çıkış tarihi 22 Aralık 2021 olacak.

Çekimlerinin ilk olarak San Francisco’da başladığı Matrix’in devam filminde geçen sene ilk görüntüler gelmişti. Daha sonra Berlin’de çekimlere devam eden ekip çekimleri tamamladı. Vizyona girmesine dört aydan az kalan Matrix 4’ün resmi fragmanı da şimdiden heyecanlandırmaya başladı. 

Matrix 4: Resurrections konusu:
Matrix serisinin yönetmeni ve senaryo yazarlar olan Wachowski kardeşler, yani Lana Wachowski ve Lilly Wachowski kardeşlerden Lana Wachowski yine yönetmen koltuğunda oturuyor. Dördüncü film Lana Wachowski ile birlikte David Mitchell ve Aleksandar Hemon tarafından kaleme alınıyor. Matrix’in yeni filmi konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Etiketler: matrix, matrix4