Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz, kendisini mehdi görüyor.

Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı olan Necati Şaşmaz, kendisini mehdi görüyor. Ses kaydında “Seçilmiş kişiyim” diyor. Mistik ruha sahip olduğunu... Arkadaşının rüyasında Hazreti Muhammed'in suretinde göründüğünü... Önemli icatlar yaptığını anlatıyor.

Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz, kendisini mehdi görüyor.

 İsmail Saymaz’ın bugünkü köşe yazısında yayımladığı ses kaydının dökümü şöyle:

Necati Şaşmaz: Tahminen de binyıllardır peygamberden bu yana insanlardaki gönül bağı ile ruhsal bir şey yapıldı. Bulut üzere dedim ya, ruh kesimi… Ondan bir modül aktarılarak bugünlere geldi. Bu ermiş beşerler ya da tasavvuf ocakları Budistlerde var, Yahudilerde de. Sufizm ya da mistisizm bütün dinlerde var. Bunlar bize getirdiler tahminen. Bütün dinlerdeki tarikat ehilleri o ruhu getirdiler. O yüzden seçilmiş olmuş oluyorum ki İrfan abi. Onu alabilecek olan birisiyim ben. Anlatabildim mi? O gelen ruhu da alabilecek, o bilgiyi verebilecek… Ben bana verilenle onu birleştirip bir formül çözülmesi üzere olmuş olacak. Babamla konuşmam lazım.

İrfan T: Konuşacağın tek gerçek insan orada.

Şaşmaz: Bu türlü şeyleri hanıma anlattığım günün sabahı Yetenekli aradı. “Hayırdır gardaş?” “Enteresan bir düş gördüm. Söylemek istedim” dedi. “Sen bu türlü yüksekte, çok yüksekte bir yerdesin, miraç üzere bir yerdesin. Lakin bir sen oluyorsun, bir peygamber efendimiz oluyor” dedi.

Hazreti Muhammed’in yüzü oluyorum, bir ben oluyorum. Bir o oluyorum, bir o oluyorum. Ben olduğum vakit asker kıyafeti giymişim, havacı, asker kıyafeti, yüzbaşı. “Hayırdır?” dedim. “Ben hiç hayal görmem. Görsem de hatırlamam. Peygamber efendimizi gördüm ve latifeli sakalı makalı her şeyde sendin” dedi.

İrfan T: Herkes bir şey düşünüyor. Bahadır olup söylemesine gerek var mı? Yok. Ben düşündüğüm şeyi mesela anama anlatmam. Aslında yararı da olmaz. Lakin babaya sorman çok farklı bir şey.

Şaşmaz: Gerekirse (Hazreti) İsmail üzere teslim olurum. “Al bıçağı” derim. Ben buna inanıyorum. Ya “Sen deccalsin lan” de, kes boğazımı. Ya da de ki: “Bunun yolunu göster.” Bunu yapacağım. Bu yola çıktım zira.

İrfan T: Bu yola itildin mi?

Şaşmaz: Gerçekten öyle, itildim. Ben maalesef seçildim. Maalesef de diyorum yani...

İrfan T: Psikolojik bir şey varsa ne olacak? Öyle zannediyorsan ama öyle değilse ne olacak? Bir görün yani. Bir de psikoloğa görün.

Şaşmaz: İcatlar yapıyorum. Ya bu icatlar dünya için önemli icatlar. Dünya için önemli icatlar değil mi bunlar?