- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Koronavirüste normalleşme başladı. İşte yeni normalin günlük yaşam kuralları

Mart ayının başından itibaren hayatımızı kökten değiştiren koronavirüs sürecinde yeni normalle birlikte farklı bir döneme geçiş yapıyoruz. Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının kalktığı; yeme-içme, gezi ve tatil merkezlerinin açıldığı bu süreçte koronavirüse karşı tedbirlerin de elden bırakılmaması isteniyor. Yapılan açıklamalara rağmen yine de aklımızda bir soru işareti... Nasıl olacak? Uzmanların uyarıları da işte tam bu soruya cevap oluyor.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Koronavirüste normalleşme başladı. İşte yeni normalin günlük yaşam kuralları
02 Haziran 2020 - 20:39

Yeni normalin önceki hayatımıza hiç benzemeyen bambaşka bir yaşam anlamına geldiğini belirterek “Bazı düzenlemelerle yaşamımızdaki sınırlamalar kalksa da, Covid-19 salgını hala büyük bir tehdit. Bunu unutmadan yaşamalıyız. Maskesiz sokağa çıkmamalı, ellerimizi sık sık yıkamalı, kalabalıktan uzak durmalı ve kesinlikle sosyal mesafe kuralına uymalıyız” diyor.


Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu; evde, arabada, toplu taşımada, uçakta, işte, alışverişte ve tatilde kısacası hayatın her alanında özellikle dikkat etmemiz gereken noktalara da dikkat çekiyor...

EVDE HİJYEN KURALLARI BOZULMAMALI 

Evimizin ailemizle birlikte olduğumuz en güvenli yer olması için Covid-19 pandemisinin bu yeni döneminde de uzmanların tüm önerilerini harfiyen uygulamamız büyük önem taşıyor.

Dışarıdan her geldiğimizde ellerimizi virüsten arındırmak için etkili bir dezenfektan kullanmamız ya da en az 20 saniye sabunlayarak yıkamamız gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu; “Pandemi sürecinde uyguladığınız hijyen kurallarına devam edin. Ayakkabı ile eve girmemek, giysileri hemen değiştirmek de diğer önemli kurallar. Ayrıca evin genel temizliğinin de virüsün tutunmasını engelleyici malzemeler kullanılarak yapılması önemli. Çamaşır suyu ya da dezenfektan kullanabilirsiniz. Evinizi sık sık havalandırmayı da ihmal etmeyin” diyor. 


Editor:  admin
- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum