KLKIM hisse yorumu - İsmail Güner'den KLKIM hisse fiyatı beklentisi

Borsada işlem gören KLKIM hisse yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekiyor. İsmail Güner KLKIM hisse yorumu ile bir değerlendirmede bulundu. KLKIM hisse fiyatı hakkında beklentileri paylaşan İsmail Güner, direnç seviyesini açıkladı. İşte KLKIM hisse yorumu detayları...

KLKIM hisse yorumu -  İsmail Güner'den KLKIM hisse fiyatı beklentisi

KLKIM hisse senedi olan yatırımcılar hisse senedi fiyatı yanı sıra hisse yorumlarını yakından takip ediyor. İşte KLKIM hisse yorumu ve KLKIM hisse fiyatı hakkında beklentiler… 

KLKIM hisse yorumu

KLKIM hisse yorumu
İsmail Güner, KLKIM hisse yorumu - 15 Nisan 2024

İnfo Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdürü İsmail Güner şirketin Youtube kanalında KLKIM hisse yorumu ile yatırımcıları yatırım tavsiye olmadan bilgilendirdi. 

İsmail Güner, KLKIM hisse fiyatı hakkında da beklentilerini paylaştı.

KLKIM hisse fiyatı - 19 Nisan 2024

Kalemkim hisse fiyatı
Kalekim Logosu

KLKIM hisse fiyatı 19 Nisan 2024 saat 15.50 itibariyle 27,68 TL'den işlem görüyor. KLKIM hisse önceki kapanışı 28,10 liradan gerçekleşti.

İsmail Güner’in 15 Nisan 2024 KLKIM hisse yorumu şöyle;

“Şirketin aslında sektör içerisindeki konumu bence oldukça iyi. Yani bilanço performansı açısından da değerlendirdiğimizde Kalekim tarafında ciddi bir ilerleme, büyüme var. Mesela çeyreklik değerlendirdiğimizde her çeyrek üstüne koyarak Kalekim büyümüş. Bu yüzden benim açıkçası beğendiğim şirketlerden bir tanesi.  Mesela fiyat kazanç oranı 15’lerde. Daha cazip yani al verisi çok daha yüksek. Hem ucuz hem sektör içerisindeki karlılık durumu oldukça yüksek. Bu bağlamda daha 12 aylık bilanço da gelmediğini düşünürsek bence güzel bir şirket ama burada da bizim çok dikkatli hareket etmemiz gerekiyor. En azından 200 günlük ortalamanın altına inmemesi büyük bir başarı. Bunlar çok önemli kriterler aslında şirketin gücünü gösteriyor bu ortamda. Sanayi sektöründeki birçok hissenin durumunu değerlendirdiğimizde yani pozitif yönü ayrıştığı söyleyebilirim. Şu an için son endeksin performansına göre biraz daha zayıf kalmış durumda ama çok normal çünkü son günlerde banka sektörlü ağırlıklı bir hareket yaşadık.  Burada 60 dakikaların üzerine çıkması bugün yani 27'nin üzerine çıkmamız olumlu. Büyük bir ihtimalle burada alçalan trendin kırılıp kırılmadığını göreceğiz alçalan trendde 10 aydan gelen bir alçalan trend. Orada da belki 30'lara doğru bir yükseliş görebiliriz.  Bu başlayan 24'ler 25'den başlayan bu yükseliş büyük bir ihtimalle 30'lara doğru evrilebilir ama burada belirleyici olacak olan tek şey bilanço ve 30 seviyesi. Oradaki alçalan trendin kırıldığını görmemiz.”

Çekince! Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, istatistiki şekil ve bilgiler hazırlandığı tarih itibari ile mevcut piyasa koşulları ve güvenirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir ve İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, yorum ve bilgilerin kullanılmasından doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.