Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı! Seçilirse Kanal İstanbul projesini iptal edecek!

Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı! Seçilirse Kanal İstanbul projesini iptal edeceklerini ifade etti.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox tvde İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Katıldığı programda gündemdeki bazı konular ile ilgili açıklamalarda bulundu. İktidar hedeflerinden de bahseden Kılıçdaroğlu, eğer iktidara gelirlerse Kanal İstanbul projesini iptal edeceklerini ve firmalara paralarını ödemeyerek aralarına mesafe koyacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun ifadesi şu şekildedir; ''İsmail Bey, şunu söyledim. Eğer Kanal İstanbul'a herhangi bir ülke kredi verir veya gelir de ihalesini alırsa iktidara geldiğimizde Allah nasip ederse, biz o projeyi durduracağız, o ülkeyle de aramıza mesafe koyacağız. O şirketlerin asla paralarını ödemeyeceğiz. O şirketlerin Türkiye'de yatırım yapmalarının önünü tamamen keseceğiz çünkü Türkiye'ye hiç kimsenin ihanet etmeye hakkı yoktur. Ne demek Kanal İstanbul!'' Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri gündeme damga vurdu.

Başkan Tayyip Erdoğan ise Kanal İstanbul projesi ile ilgili en son Kuzey Marmara Otoyolu Habipler Kavşağı açılışında şu sözleri ifade etmişti; '' Yakında ilk köprüsünün temelini atarak fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul'da, inşallah tarihe damgasını buran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosu içerisindeki yerini alacaktır''