Karantina ve Uyarı anonsları: mutasyonlu koronavirüs iki şehri alarma geçirdi!

Mutasyonlu koronavirüs sebebiyle alarma geçen Zonguldak ve Kayseri'de uyarı anonsları yapılıyor. Karantinaya alınan mahalleler var. İşte detaylar...

Karantina ve Uyarı anonsları: mutasyonlu koronavirüs iki şehri alarma geçirdi!
20 Şubat 2021 - 16:13

Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Çataloğlu beldesi Hacıoğlu Mahallesi İsmet Paşa Sokak'ta ikamet eden 3 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkarken Kayseri'nin de Develi ilçesinde bir mahalle mutasyonlu virüs görülmesi üzerine 10 gün karantinaya alındı.

Zonguldak Kilimli'de testleri pozitif çıkan 3 kişinin örnekleri, mutasyonlu koronavirüs şüphesiyle laboratuvara gönderilirken bu kişilerin yaşadığı sokak da İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı. Giriş ve çıkışları polis ekipleri tarafından kapatılan sokakta 4 binada toplam 16 kişinin karantina altında olduğu bildirildi.

Hacıoğlu Mahallesi Muhtarı Yalçın Dursun durumla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:


"H.A. isimli engelli vatandaşımız hastanede ameliyat oldu. Onun baldızının kızı hemşire İstanbul'da. Ona refakatçi olarak geliyor. Eve geliyorlar taburcu olunca. Evde rahatsızlanıyorlar. Virüs şüphesiyle karantina altına alınıyorlar. 4 bina 7 daire karantina altında şu anda. Mutasyonlu virüs olup olmadığı şu an belli değil. Durumları şu an iyi. Gribal enfeksiyon gibi atlatıyorlar şu an. İnşallah başka bir şey olmaz. Mutasyonlu virüs olma şüphesinden burayı karantina altına aldılar."

Kayseri'nin Develi ilçesine bağlı Kabaklı mahallesi de mutasyonlu koronavirüs görülmesi sebebiyle karantinaya alınıp mahalleye giriş çıkışlar jandarma ekipleri tarafından kapatıldı.

Her iki ilçede de sürekli anonslar yapılıyor ve insanlar tedbirli olmaları gerektiği yönünde uyarılıyor.
YORUMLAR

  • 0 Yorum